logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jan Louda se svým trenérem Josef Rubášem.

Jan Louda ze Slovak Open přiváží titul! Deblisté Janáček, Švejda, Hubáček a Kulíšek jsou bronzoví

Úspěšné dny českého badmintonu! Jak jsme vás již informovali, čeští hráči byli na právě proběhlém Slovak Open nad míru úspěšní. Zlato Jana Loudy a dva bronzy ze čtyřhry mužů jsou toho důkazem. Z turnaje úrovně Future Series můžou současné a zároveň budoucí hvězdy českého badmintonu odjíždět spokojené.

Jan Louda si k poslednímu stříbrnému umístění z listopadového turnaje Slovenia Future Series může připsat další "placku" z mezinárodního pole. A to hned zlatou! Ve finále Louda porazil Johnnie Torjussena 21:18, 12:21 a 21:15.

Jan Louda je vítězem Slovak Open 2020. Foto: Lenka Johánková.
Pojďme pro pořádek postupně. 
 
Turnajová cesta Jana Loudy započala zápasem proti rakouskému reprezentantovi Leonu Seiwaldovi, ve kterém český hráč Rakušana přehrál ve dvou poklidných sadách se skóre 21:14 a 21:15.
 
Jako druhý hodil Loudovi rukavici do ringu někdejšího mistr Evropy do sedmnácti let Georgii Karpov. Pátý nasazený Rus dokázal Loudu před půl rokem na turnaji Lithuania International porazit se skóre 21:7 a 23:21. Tentokrát se karta obrátila a Louda vítězně odešel z kurtu se skóre 21:17 a 21:15.
 
O postup mezi nejlepší čtveřici se Loudovi postavila turnajová trojka, bronzový medailista nedávného Austria Open a aktuálně 107. hráč světa Chia Hao Lee. Po téměř hodinu trvající bitvě si se skóre 21:19, 19:21 a 21:15 může Louda přidat do sbírky cenný skalp tchaj-wanského hráče.

Jan Louda. Foto: Lenka Johánková.
 
V dnešním semifinále měl Louda nastoupit proti Dánu Karanu Rajanu Rajarajanovi. Soupeř byl pro Loudu známý nejenom z české ligy, ale také díky právě výše uvedené finálové porážce na Slovenia Future Series. Tehdy se zápas rozhodoval až v koncovce třetího setu, která patřila Dánovi poměrem 21:19.
 
Dnešní dopolední semifinále se ale kvůli zranění Rajarajana neuskutečnilo a Jan Louda nastoupil až ke svému finálovému zápasu v podvečer.
 
Zde se Louda střetl se stejně starým Angličanem Johnnie Torjussenem, který se do vrcholu turnaje probil až z kvalifikace. Po cestě mimo jiné porazil Ondřeje Krále 21:14 a 21:12 nebo vítěze českého mezinárodního šampionátu Ira Jonathana Dolana 21:11 a 21:15.
 
Výsledek psaný zlatým písmem již znáte z úvodu článku. Jan Louda si po čtyřicet osm minut trvajícím finále připisuje titul mezinárodního šampiona Slovenska!
 
"Ve finále se mi hrálo velmi dobře. Věděl jsem, že jsem na tom fyzicky lépe než soupeř. Johnnie měl za sebou kvalifikaci a mně odpadl zápas v semifinale kvůli zranění soupeře. Ve finále se celou dobu hrálo o síť. Lift většinou znamenal konec výměny, takže taktika byla vyhrát síť a útočnou hrou tlačit soupeře k chybě," popisuje průběh finále Jan Louda.

"Jsem moc rád, že se mi to dařilo a celý zápas jsem dovedl do vítězného konce. Moc jsem si celý turnaj užil a měl jsem upřímnou radost z předvedené hry. Tohoto vítězství si nesmírně cením. Upřímně jsem nečekal, že se mi bude hrát tak dobře a uvolněně. Díky moc Pepovi Rubášovi za výborné rady během celého turnaje. A díky vám všem, co jste mi fandili."

Matěj Hubáček, Vít Kulíšek, Tomáš Švejda a Jaromír Janáček s Radkem Votavou a Bertou Ausbergerovou. Foto: Tomáš Švejda.
 
Mezi dalšími českými zástupci a zároveň medailisty jsou Tomáš Švejda a Jaromír Janáček. Ti v semifinále nestačili na tchaj—wanský pár Hung Tzu Wei, Ming Che Lu 20:22 a 14:21.
 
"Jsme rádi, že jsme dokázali každým zápasem zlepšit výkon a teď v semifinále sehrát kvalitní souboj proti dobré dvojici. Zejména první set a semifinálový výkon byl dobrý a pozitivní. Nejen tento zápas, ale i ty předešlé na tomto turnaji byly tak velkou inspirací a motivací do další práce," uzavírají své turnajové hodnocení české deblové jedničky.
 
Bronzovou medaili si odváží ze čtyřhry mužů také druhý český pár Matěj Hubáček a Vít Kulíšek, který nedokázal projít přes druhé nasazené hráče z Tchaj-wanu Lin Shang Kaie a Tseng Min Hao se skóre 13:21 a 11:21.
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading