logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Janoštík, Kulíšek a Krpatová nejlepšími hráči MČR U19, všichni získali v Orlové dvě zlata

Jan Janoštík, Vít Kulíšek a Lucie Krpatová se stali nejúspěšnějšími hráči MČR U19 v Orlové, všichni získali po dvou titulech. Janoštík ovládl dvouhru a debl s Kulíškem, Krpatová s Kulíškem mix a spolu s Kateřinou Zuzákovou i čtyřhru dívek. První titul v singlu dívek vyhrála Tallulah Sharleen Van Coppenolle.

Janoštík, jemuž před měsícem bylo teprve šestnáct, ovládl republikový šampionát devatenáctiletých na druhý pokus, vloni se musel ve finále sklonit před Jiřím Králem. Nyní konkurenci nenašel a za celý turnaj neztratil ani set.

Jak celá neděle na MČR v Orlové, kterou jste mohli sledovat živě, probíhala?

Jako první se dohrály debly.

Ve finále toho chlapeckého se potkali nejvýše nasazení Jan Janoštík s Vítem Kulíškem, kteří v semifinále porazili Marka Aubuse s Michalem Grundem, a Martin Dostál s Tadeášem Brázdou. Ti si účast v boji o zlato zajistili díky rovněž dvousetové výhře nad Václavem Palánem a Michalem Morávkem.

Finále párů v černých tričkách i černých botách bylo poměrně jednoznačné, kvalita a rychlost Kulíška s Janoštíkem slavila úspěch od začátku do konce a výsledkem bylo vítězství 21:8 a 21:17.
Jan Janoštík a jeho vítězná radost. Foto: Martin Krpata.

Velmi zajímavá a divácky pohledná byla obě semifinále dívčí čtyřhry. V obou případech se hrálo na tři sety, rozhodující chvíle si ale pohlídaly favorizované páry Nela Němcová s Kateřinou Mikelovou (výhra nad Terezou Kobylákovou a Radkou Šilhavou 21:10, 19:21, 21:13) a Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou (které porazily Soňu Hořínkovou a Kateřinu Valentovou 15:21, 21:14 a 21:15).

Finále bylo naopak jednostrannou záležitostí. První set vyhrály Krpatová se Zuzákovou 21:15, v tom druhém si Němcová s Mikelovou připsaly pouze šest bodů.

Semifinálové zápasy dvouher byly téměř bez náboje, Jan Viktora si poradil s Martinem Slívou 21:7 a 21:10, Janoštík s turnajovou dvojkou Tadeášem Brázdou 21:7 a 21:14. Ve finále fyzicky silný Viktora "jezdil", co mu síly stačily, ale na Janoštíkovu precizní hru recept nenašel: 21:8 a 21:16 a zatnutá pěst pro mladého čahouna.
Vítězné deblové objetí: Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková. Foto: Martin Krpata.

"Jsem maximálně spokojený s tím, jaké jsem tady převedl výkony. Nejtěžší moment byl asi hned úvodní zápas proti Tomáši Paterovi, i když to možná podle skóre nevypadá. Člověk na začátku nikdy neví, kdy mu povolí hlava, ale udržel jsem to, a nakonec zvládl všechny zápasy. Bylo i v deblu strašně důležité se soustředit na každý zápas a každý set. Jasně že jsme věděli, kdo je na turnaji favoritem, ale stalo se už hodněkrát, že favorit nevyhrál," zhodnotil svůj dvojnásobný úspěch Janoštík.

Krátce před tím vyvrcholila soutěž mixů, kde Vít Kulíšek s Lucií Krpatovou zvládli otočit zápas proti Nele Němcové a Václavu Palánovi. Třísetový souboj vysokých mixových kvalit rozhodla ve prospěch nasazených jedniček zlepšená hra na síti a až brutální Kulíškův tlak z příjmu, kterému soupeři nedokázali konstantně čelit. Kulíšek i Krpatová tak po tomto zápasu dne získali své druhé tituly z letošního šampionátu.

Ve dvouhře dívek se ve finále potkaly Tallulah Sharleen Van Coppenolle a Soňa Hořínková. Van Coppenolle si poradila v semifinále s nasazenou jedničkou Kateřinou Mikelovou (21:19, 21:13), Hořínková zvládla další "krvák" a svou na pohled ležérní, ale soustředěnou hrou vyřadila Kateřinu Zuzákovou (20:22, 22:20, 21:15).

Vít Kulíšek je zlatý v mixu i deblu. Foto: Martin Krpata.


Poslední zápas turnaje, který byl zároveň reprízou nedávného finále šampionátu do 17 let, vyzněl stejně jako tenkrát ve prospěch Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Tentokrát to bylo jednoznačné, 21:10 a 21:9, Van Coppenolle měla Hořínkovou skvěle přečtenou a bez jakéhokoliv zaváhání dokráčela ke svému prvnímu juniorskému titulu ve dvouhře.

"Jsem strašně moc ráda, že jsem to zvládla, protože jsem se na začátku turnaje trápila. Že bude ve finále Soňa, to jsem nečekala, ale hrála výborně a taky jí gratuluji. Já do finále šla úplně naplno s tím, že nemám co ztratit, věřila jsem si. Nervozita tam ale byla, vloni jsem hrála finále a nevyšlo to, takže jsem spokojená, že to dopadlo teď," svěřila se se svými pocity Van Coppenolle.

Letošní republikové šampionáty jsou tedy minulostí, další mistrovské tituly se budou rozdávat až po Novém roce: dospělí mají své MČR na přelomu ledna a února, nejmladší kategorie U11 pak v květnu.

"Dopadlo to, jak mělo, všichni favorité si obhájili své pozice a získali tituly. Pro mě bylo trochu překvapením složení semifinálových dvojic ve dvouhře chlapců, tam jsem od některých čekal víc. Skvělý turnaj sehrála Soňa Hořínková, porazila loňskou vítězku Terezu Kobylákovou i Kačku Zuzákovou. Ve finále už to bylo o zkušenostech, Tallu na ni byla připravená," zhodnotil turnaj trenér reprezentace U19 Michal Turoň.

Výsledky nedělního programu na MČR U19 najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading