logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

"Jdeme do toho naplno srdcem," hlásí před obhajováním titulu ve čtyřhře mužů Jaromír Janáček a Tomáš Švejda

S loňskými šampióny ve čtyřhře mužů Jaromírem Janáčkem a Tomášem Švejdou jsme si povídali nejen o jejich přípravě na nadcházející MČR v Plzni, ale třeba i dlouhodobých kariérních plánech.

Jak, kde a s kým se připravujete na MČR?
Připravujeme se tradičně společně doma v Českém Krumlově pod vedením našeho trenéra Radka Votavy, se kterým intenzivně pracujeme na momentech, které nám dělaly nejen v posledních zápasech problém, a věcech, které naší hře chybí. Nacházíme se v přípravném období, které nám začalo ke konci prosince minulého roku. Součástí je tak i několik pravidelných kondičních tréninků, které nám sestavuje kondiční trenér Vašek Kain, kondiční trenér ČBaS.

Pravidelně spolupracujeme také s fyzioterapeutkou Hankou Šmachovu, se kterou pracujeme na kompenzačním posilování, strečinku a regeneraci. Stejně jako loni tak máme více tréninků mimo kurt.

Jak jste si zvykli na pozici jasných českých jedniček a tím pádem i největších favoritů na titul? Jak jste se jako hráči změnili oproti loňsku?
Od loňska máme za sebou další kus společné práce, ale ještě více práce máme před sebou. Budeme se stejně jako vždy soustředit na svou hru a věříme, že dokážeme předvést to nejlepší, co v nás je, a obhájit titul. To je vždycky obtížné. Hrajeme spolu něco přes dva roky. Ten první rok byl poměrně velká euforie, mnoho nového a ideály. Docela jsme do toho vlítli po hlavě!

Druhý rok jsme v pozici obhajování výsledků na mezinárodních turnajích a chceme se zlepšovat. Hlavně ten pocit obhajování je velký rozdíl. Myslíme si, že jsme jinak stále poctiví v tréninku a jdeme do toho naplno srdcem, tak jak nás k tomu vede náš trenér.
Tomáš Švejda a Jaromír Janáček před rokem získali první společný titul. Foto: Lenka Johánková.

České deblové prostředí je nestálé a páry se často mění, i loňská stříbrná dvojice Bitman, Hubáček se rozpadla. Máte přehled, kdo bude v Plzni vašimi největšími konkurenty?
Dlouhodobě se soustředíme na mezinárodní scénu, kde se s českými hráči v deblech bohužel nesetkáváme. Ale ty nejlepší hráče, kteří budou našimi soupeři, známe a setkáváme se s nimi v extralize. I když budou nastupovat v jiném složení než minulý rok.

Páry ze zemí jako je Česko mají malou šanci na olympiádu, kam se z Evropy podívá maximálně pět dvojic. Co je vaším hlavním kariérním cílem?
Jedním z hlavních cílů je se co nejvíce herně vyrovnat takovým dvojicím a svádět souboj o akce typu mistrovství světa, snažit se vyhrát zápasy na ME a EH a vystoupat světovým žebříčkem co nejvýše. Aktuálním vrcholem tohoto roku je dubnové mistrovství Evropy jednotlivců na Ukrajině, na které se moc těšíme a společně s Radkem poctivě připravujeme.

Tipněte, prosím, vítěze ostatních disciplín na MČR.
Ve čtyřhře žen Bětka Bášová s Míšou Fuchsovou, ve smíšené čtyřhře Kuba Bitman s Bětkou Bášovou. Ve dvouhrách to je daleko otevřenější, ale tipujeme Terku Švábíkovou a Honzu Loudu. Ale určitě to mohou být i další hráči a hráčky - Milan Ludík, Adam Mendrek, Ondra Král, Honza Janoštík, Katka Tomalová, Sabča Milová nebo může překvapit nějaká z juniorek.
Momentka z loňského finále. Foto: Lenka Johánková.

Co byste vzkázali fanouškům a divákům, kteří by se rádi přijeli na MČR do Plzně podívat?
Určitě se můžou těšit na ten nejlepší český badminton a mnoho zajímavých a kvalitních zápasů. Věříme, že diváků uvidíme v Plzni co nejvíce a že vytvoří skvělou atmosféru! Zajímavý bude určitě i doprovodný program a celkově skvělé zázemí nejenom pro hráče, ale všechny účastníky včetně diváků, které připravují pořadatelé v čele s Tomášem Knopem.

Součástí MČR bude i exhibice parabadmintonistů, na kterou se těšíme, protože tam bude i Zbyněk Sýkora, který se už rok věnuje badmintonu u nás v klubu společně s naším trenérem Radkem Votavou. Potkávaní se s takovým člověkem na trénincích a jeho životní příběh jsou pro nás opravdovou motivací!


Čtěte také:

"MČR? Rozhodně důležité. Pocit z vítězství se mi nikdy neomrzí," říká před Plzní Jakub Bitman. Nastoupí v mixu a dvouhře
"Cítím se tak dobře, jako už dlouho ne," říká před MČR Tereza Švábíková. V Plzni bude útočit na čtvrtý titul
Obhájce titulu ve dvouhře mužů Adam Mendrek před MČR v Plzni: "Vím, že na to mám. Je to jen o nastavení v hlavě"
Zajímavosti MČR v Plzni, které vypukne za dva týdny: fixní výška podání, show s pojídáním pizzy či společenský večer jako ples

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading