logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Josef Rubáš o soustředění reprezentace: "Snažili jsme se vytvořit potřebný servis."

Ve Sportovním centru v Nymburku dnes skončil pětidenní přípravný kemp české reprezentace.

Zaměření kempu bylo výhradně singlové. Tři naši ryzí specialisté na debly – Jakub Bitman, Alžběta Bášová a Michaela Fuchsová – se dohodli s vedením TMK na samostatné přípravě. Osm dospělých reprezentantů doplnil náš v současnosti nejlepší juniorský hráč Jiří Král, který ale musel třetí den kempu z důvodu onemocnění odcestovat.

Vzhledem k fázi přípravy – kdy někteří hráči mají ještě závodní a někteří už přípravné období – byly dopolední tréninkové jednotky zaměřené na techniku, ty odpolední potom na sparringové kombinace a zápasy.

„Hráče jsme vyzvali, aby sepsali své požadavky na procvičované herní situace nebo údery, tréninkový plán jsem připravil tak, aby se všem podařilo vyhovět. Dopoledne jsme se rozdělili na dvě malé skupinky, kde jsme především pilovali techniku, v odpoledních tréninkových jednotkách jsme už v zápasovém tempu krátce navázali na dopoledne a následovaly zápasy dva na jednoho, nebo klasické singly,“ přibližuje Josef Rubáš, který reprezentanty na kempu vedl. „Rovněž jsme sehráli dva miniturnaje, kdy se ve dvacetiminutových zápasech utkal každý s každým.“

S jakým výsledkem turnaje dopadly, Josef Rubáš prozradit nechtěl. „To je interní věc, která zůstane uvnitř týmu. Mohu jen naznačit, že se dařilo mladším hráčům.“„Pro reprezentanty jsme se snažili vytvořit potřebný servis. Já jsem se snažil přinášet obecné poznatky ke hře – vylepšit hráčům práci raketou před údery, provádění úderů, kontrolu dění na kurtu nebo rytmus hry – a každému v průběhu tréninků či po jejich skončení předávat konkrétní rady na zlepšení. Masér Jarda Suchan potom tmelil tým, doplňoval bezednou ledničku a především se staral o unavená těla reprezentantů. Shodli jsme se na tom, že je pro nás čest působit u reprezentačního týmu a podle toho vypadalo naše nasazení. Je pro nás odměnou, když hráči odjížděli spokojení, a konstatovali, že se dozvěděli nové věci a získali další impulsy do tréninku.“

Ve středu se mužská část týmu navíc zúčastnila testování, které provedli výzkumníci Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

„To bylo velmi příjemné zpestření. Testovací baterie byla poměrně pestrá, k nemalé radosti realizačního týmu v obou fyzických testech zvítězilo vedení nad reprezentanty. Měření kapacity plic ovládl masér Jarda, já jsem zase prokázal největší sílu při stisku,“ usmívá se Josef Rubáš.

„S reprezentanty jsme měli rovněž dvouhodinovou diskuzi o dalších plánech na rok 2018, kdy jim byl krátce představen software XPS, vysvětlena situace ohledně financování reprezentace a představeny novinky ohledně testování nebo vývoje projednávání národního centra,“ uzavírá Josef Rubáš.

Ke stažení: kompletní program kempu
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading