logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

KaBaL International přilákal do Karviné hráče z 46 zemí. Představí se i indičtí deblisté, kteří sahali po vítězství nad mistry světa

KaBaL International v Karviné je jedním z turnajů, kde bude vrcholit olympijská kvalifikace. Na koho se můžeme těšit během podniku kategorie International Series, který začíná přesně za tři týdny?
Ve dvouhře mužů lákají největší pozornost Kanaďané Xiaodong Sheng a Brian Yang, kteří jsou na 61., respektive 60. místě světa. Sheng, jak jeho jméno napovídá, je rodákem z Číny, osmnáctiletý Yang je zase členem zlaté týmové štafety z Youth Olympic Games 2018 v Buenos Aires a nejmladším kanadským národním mistrem v historii.
 
Nechybí soupeři českých hráčů na nedávném mistrovství Evropy: německá jednička Kai Schaefer a ázerbájdžánský Indonésan Ade Resky Dwicahyo. Z Čechů jsou v hlavní soutěži Milan Ludík a Adam Mendrek, Jan Louda a Ondřej Král se budou bít v kvalifikaci. Ta je řádně nabušená a najdeme zde třeba vítěze podzimního Czech Open v Brně Jonathana Dolana z Irska!
Do Karviné opět přijede i Kate Foo Kune z Mauriciu. Foto: Ladislav Káňa.
 
Jedničkou mezi ženami je jedenadvacetiletá Američanka s půvabným jménem Crystal Pan, jež se nachází na 56. místě světového žebříčku. Dvojkou je Thet Thar Thuzar z Myanmaru, favoritkami jsou určitě i medailistky z mistrovství Evropy Linda Zetchiri z Bulharska a Turkyně Özge Bayrak. A nezapomínejme na singlistky z Indie, které dokáží zamíchat pořadím na většině evropských turnajů.
 
Tereza Švábíková i Sabina Milová jsou v hlavní soutěži na rozdíl od neznámých, ale zcela jistě kvalitních hráček z Thajska, které jsou zatím upozaděné v kvalifikaci.
 
Úroveň párových disciplín je slabší než u dvouher, přesto zde najdeme zajímavá jména. Indičtí deblisté M. R. Arjun a Dhruv Kapila, kteří budou jako 49. pár světa plnit roli nasazených jedniček, před několika dny sehráli na mistrovství Asie družstev naprosto vyrovnanou partii s mistry světa Mohammadem Ahsanem a Hendrou Setiawanem z Indonésie. Arjun a Kapila padli až 21:23 ve třetím setu!
Pawel Smilowski a Magdalena Swierczynska, nasazené dvojky v mixu. Foto: Ladislav Káňa.
 
Známými firmami jsou i skotští bratři Grimleyové, na postu turnajových čtyřek pak najdeme český reprezentační pár Jaromír Janáček, Tomáš Švejda. Ty v hlavní soutěži doplní z českých párů ještě Martin Dostál s Tadeášem Brázdou a Jiří Král s Janem Viktorou.
 
I startovní listině v deblu žen dominují Indky, konkrétně Maneesha K. a Rituparna Panda, 56. pár světa. Zvědaví budeme i na neznámé Thajky či Japonky. Kvalifikace se v této disciplíně hrát nebude, Česko při neúčasti našeho nejlepšího páru Bášová, Fuchsová reprezentují Martina Krocová s Veronikou Dobiášovou.
 
V mixu jsou nasazenými jedničkami již zmínění Indové Maneesha s Arjunem, do medailových bojů ale jistě promluví i páry ze Skotska, Polska či Dánska. V akci budou i extraligoví hráči Benátek nad Jizerou Pawel Smilowski a Kristoffer Knudsen, v kvalifikaci jsou pak skryty tři mladé páry z Thajska.

Seznamy přihlášených hráčů najdete zde.
 
Více napoví los KaBaL International, který bude zveřejněn v úterý 25. února.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading