logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kateřina Tomalová a Šárka Křížková: Je to mimořádná sezóna.

Rozhovor s Kateřinou Tomalovou a Šárkou Křížkovou před mistrovstvím Evropy.


Šárka Křížková a Kateřina Tomalová.
 
Vyhráli jste mistrovství republiky, útočíte na první místo na českém žebříčku, teď si zahrajete na mistrovství Evropy – to je nečekaně snová sezóna, nebo ne? 
Kateřina: Je to mimořádná sezóna. Ke snové v neděli ve finále extraligy chyběl kousíček.
Šárka: Sezóna se vydařila a na mistrovství Evropy se moc těším.
 
Na světovém žebříčku jste na 131. místě a máte šest společných startů. Budete jezdit na turnaje pravidelněji a zaútočíte třeba na první světovou stovku?
Kateřina: Umístění na světovém žebříčku je jen číslo. Nám jde spíše o to, abychom se dokázaly prosazovat v mezinárodní konkurenci, vyhrávaly zápasy a zlepšovaly se.
Šárka: Chtěla bych jezdit na mezinárodní turnaje co nejčastěji, protože v každém zápase jde nejen o vítězství, ale i o získání dalších herních zkušeností.
 
Chystáte před mistrovstvím Evropy ještě nějaký mezinárodní turnaj na otestování formy?
Kateřina: Na žádný mezinárodní turnaj před ME se nechystáme, protože teď jsme jich absolvovaly několik za sebou a je třeba taky něco natrénovat.
Šárka: Vzhledem k tomu, že před mistrovstvím Evropy jsme chtěly společně s Katkou potrénovat a doladit formu, tak na další mezinárodní turnaj se chystáme až po mistrovství Evropy.
 
Jak se na mistrovství připravujete? Jak vypadá váš trénink a tréninkový týden?
Kateřina: Na to není v mém případě úplně snadná odpověď, protože moje tréninkové podmínky jsou od nástupu na vysokou školu poněkud divoké. Například před MČR jsem se týden připravovala v Českém Krumlově, protože jsem doma neměla kde ani s kým pořádně trénovat. Momentálně trénuji 2x týdně s Petrem Bášou, ostatní tréninky závisí na tom, kde zrovna jsem a jestli mám s kým a kam jít hrát.
Šárka: Předminulý víkend jsme s Káťou trénovaly společně. Jinak můj tréninkový týden vypadá následovně. V pondělí, středu, čtvrtek a v neděli herní tréninky, k tomu rehabilitace a trošku fyzičky. Ale v posledních dvou měsících bylo několik mezinárodních turnajů těsně za sebou, tak tréninkový týden vypadal trochu jinak.
 
Obě k sobě máte poměrně daleko. Budete před mistrovstvím trénovat spolu, sehrávat nějaké tréninkové zápasy?
Kateřina: Trénovaly jsme spolu předminulý víkend. Ale pravidelně spolu netrénujeme a potkáváme se až na kurtu na turnajích. Je to pro nás obrovská nevýhoda, zejména oproti zahraničním hráčkám, které spolu trénují několik hodin denně v národních centrech.
Šárka: Jak jsem se již zmínila, před dvěma týdny jsme spolu trénovaly u nás v Hradci. Uvítaly bychom i víc tréninků, ale přeci jenom obě máme ještě i školní povinnost, Katka v Praze a já v Hradci.
 
Kačko, přiznala jsi, že debla prakticky netrénuješ a soustředíš se na dvouhru. Uděláš pro mistrovství Evropy výjimku?
Kateřina: Debl se ve dvou lidech a při absenci národního tréninkového centra trénuje dost špatně, takže se soustředím na dvouhru. Nicméně věci, které trénuji do dvouhry, uplatňuji i ve čtyřhře.
 
Jaké jsou vaše cíle na mistrovství Evropy?
Kateřina: Před nalosováním jsem si říkala, že by bylo hezké vyhrát jedno kolo. Teď po nalosování se mé ambice rapidně snížily na ,,dát si aspoň deset bodů v každém setu“. (úsměv)
 
Koho považujete za favoritky mistrovství ve čtyřhře žen? 
Kateřina: Čtyřhra žen je nevyzpytatelná disciplína a já osobně žádného favorita nemám.
Šárka: Určitě mezi favority patří Sorokina - Vislova nebo Kruse - Roepke.
 

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading