logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kdo vlastně pojede na olympiádu 2021? Ve hře je zamrazení žebříčku

Ihned po úterním oznámení o odkladu olympiády v Tokiu vyvstala pro badmintonisty zásadní otázka: kdo tedy na Hry příští rok pojede?
 
Rok trvající olympijská kvalifikace měla skončit 26. dubna 2020 a o účastnících měl rozhodnout světový žebříček z 30. dubna. Na základě čeho se ale olympionici vyberou nyní?
 
Už několik týdnů se nehraje většina turnajů, a hráči tak nemají šanci kvalifikaci dokončit. Škrtnout výsledky a body, které badmintonisté pracně sbírali po téměř 11 měsíců, je nonsens, stejně jako spuštění kvalifikace nové. Ta by za současného turnajového vakua ani neměla kde začít.
 
Ve hře je tedy varianta zamrazení aktuálních žebříčkových bodů do chvíle, kdy turnaje začnou znovu. "Pracujeme na technickém řešení, aby zamrazení a následné rozmrazení světového žebříčku bylo pro všechny férové. Více oznámíme již brzy," ujistili zástupci BWF ve středečním prohlášení.
Zhang Nan a Fu Haifeng, olympijští vítězové z Ria. Autor: Badmintonphoto.

Hry XXXII. olympiády, které se měly v japonské metropoli konat od 24. července do 9. srpna, byly oficiálně odloženy v úterý. Náhradní termín zatím není znám, největší sportovní akce planety by se však podle informací MOV a japonské vlády měla uskutečnit nejpozději v létě 2021. Více čtěte zde.
 
 
 
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading