logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kemp se Scottem Evansem byl úspěšně zahájen, čeští reprezentanti mají za sebou první dvě fáze

Josef Rubáš posílá zprávu z reprezentačního soustředění v Nymburce:

„Pracuj tak, aby sis mohl říct, pracoval jsem na 100 %. Nejsem tady proto, abych stál za kurtem, povzbuzoval vás. Jsem tady, abych vám ukázal, co znamená tvrdá práce, a vy sami chtěli jít až na dno svých sil a dali do toho vše,“ vysvětlil ve své úvodní řeči účastníkům kempu Scott Evans.

Evans rovněž zdůraznil jednu významnou věc ohledně vzájemné spolupráce: „Nepracuj pouze na sebe, když jsi aktivně hrající (worker). Kvalita tvého nahrávání v pozici nahrávače (feeder) je určující pro kvalitu práce celé skupiny a budování týmového ducha. Feeder neznamená, mám volno a mohu odpočívat, ale koncentrace nezkazit, kvalitně nahrávat je posunuta o úroveň výš.“

Scott Evans byl vybrán a osloven TMK ČBaS ze dvou důvodů.


Scott Evans. Foto: Tomasz Mendrek
 

Jednak je to skvělý evropský hráč, nejvýše na 23. místě na světovém žebříčku a loni na děleném 9. místě na olympijských hrách.

Také má více než desetiletou zkušenost s tréninkem s nejlepšími dánskými hráči, dlouhodobě žije v Dánsku a zná detaily špičkově fungující organizace dánského badmintonu.

„Hned první tréninky byly důkazem Scottových slov,“ potvrzuje Tomasz Mendrek, koordinátor TMK, který první dva dny zajišťoval potřebný servis pro účastníky kempu. „Náročné, tvrdé, ale s jasným vysvětlením, proč konkrétní cvičení děláme, co v tom máme hledat, kde je jeho cíl. Tak by to mělo vypadat. Ukázka, vysvětlení, komunikace z očí do očí, motivační příklad a jasné zapojení všech zúčastněných, aby jeli nadoraz. Opravdu skvělá zkušenost vidět takhle připravený a organizovaný trénink.“

Po prvních dvou tvrdých tréninkových jednotkách na hráče čekal Jaroslav Suchan, masér českého týmu, aby dal unavená těla dohromady na dnešní třífázový trénink.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading