logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Korejská trojka, juniorské mistryně Evropy, stříbrní z Panamerických her. Češi znají soupeře pro MS v Basileji

V centrále BWF v Kuala Lumpuru bylo v pondělí 5. srpna nalosováno letošní mistrovství světa. Své soupeře pro šampionát v Basileji tak zná i sedm českých reprezentantů.

Na turnaji, který se koná v basilejské St. Jakobshalle v termínu 19.-25. srpna, budeme mít zastoupení ve všech disciplínách kromě dvouhry žen.

Dvouhra mužů
Ve dvouhře mužů Česko reprezentují dva singlisté bojující o olympijské hry. Milan Ludík v prvním kole potká 51. hráče světa Heo Kwang Hee, současnou trojku Jižní Koreje. To je výzva!

Adam Mendrek si pak zahraje se Švédem Felixem Burestedtem. Právě Burestedt byl soupeřem Ludíka na letošních Evropských hrách a na tři sety českého hráče porazil. Jak se proti němu bude dařit Mendrekovi?

Čtyřhra mužů
Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou hned na svém prvním mistrovství světa dostanou slušnou šanci na postup. Jejich soupeři totiž budou Rusové Vladimir Nikulov a Artem Serpionov, až 113. pár světa (čeští mistři jsou na 85. místě). I když žebříček samozřejmě není vše, papírové předpoklady jsou spíše na straně Janáčka se Švejdou.

Korejec Heo Kwang Hee, soupeř Milana Ludíka. Foto: Badmintonphoto.

Čtyřhra žen
Pořádně těžký los mají deblistky Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou. Švédky Johanna Magnusson a Emma Karlsson jsou juniorské mistryně Evropy z roku 2017 a na svém kontě mají ve svých 20, respektive 21 letech třeba vítězství na Swedish Open z loňska. V současnosti jsou na 42. místě světového žebříčku.

Smíšená čtyřhra
Bášová spolu s Jakubem Bitmanem pak mají (vzhledem k síle startovního pole) poměrně dobré šance na postup v mixu. Alespoň co se papírových předpokladů týče. Nyl Yakura a Kristen Tsai z Kanady jsou na 81. místě světa oproti 66. pozici českého páru. Jsou ale zároveň čerstvě stříbrnými medailisty z Panamerických her…

Shrnuto a podtrženo: soupeři všech českých reprezentantů jsou silní, jak tomu na mistrovství světa bývá. Ale nikoliv nehratelní. Je třeba bojovat a doufat v tu nejlepší formu v nejvhodnější okamžik. Držíme palce!

Los mistrovství světa v Basileji najdete zde.

Johanna Magnusson a Emma Karlsson, s nimiž se utkají Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou. Foto: Badmintonphoto.

Česká výprava do Basileje se bohužel nerozroste o Lukáše Šemberu. Ten se z osobních a pracovních důvodů rozhodl nevyjet na letošní kvalifikační turnaje v Irsku a Kanadě, a MS v para-badmintonu, které se poprvé v historii koná na stejném místě a ve stejný čas jako šampionát "zdravých", se tak nezúčastní.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading