logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Kouzla a magie při losu: "Je to až neuvěřitelné," komentuje Petr Koukal schopnosti svého trenéra.

Los je pro české badmintonisty na turnajích typu mistrovství světa velmi zásadní. Ale ne vždy musí nutně probíhat ve stylu „kouknu a vidím“. Někdy se čeští hráči a jejich realizační týmy ani nemusí na turnajové pavouky dívat. Stačí věřit intuici a svým – až nadpřirozeně magickým – schopnostem.

Když jsme připravovali rozhovor s Jakubem Bitmanem a Alžbětou Bášovou, popisovali čtyřnásobní mistři republiky zajímavou událost, která shlédnutí rozlosování předcházela.
„Těsně předtím, než jsme otevřeli los, jsme hádali, koho asi dostaneme za soupeře. A Bětka říkala, že určitě nějaký Japonce, malý hajzlíky, rychlý,“ usmívá se Jakub.
„Takže trefa,“ směje se půvabná mixerka, kterou mohou ostatní čeští hráči Bitmanovi jen závidět.
 
To vůbec nebyl špatný odhad, ale ještě lepší historku přináší Petr Koukal.

"Petře, budeš tam mít Erika Meijse," říká nizozemský trenér Dicky Palyama.
 
„Když jsme včera ráno, tři hodiny před zveřejněním losu, na tréninku s Dickym a Jarem Vícenem tipovali, kdo s kým bude hrát, předpověděl nám Dicky právě ty dva soupeře, které nám nakonec los přisoudil,“ kroutí hlavou Petr Koukal nad úsudkem svého trenéra.
 
„Je až neuvěřitelné, že to takhle trefil,“ dodává česká singlová jednička.
 
Nabízí se, že pokud by chtěli nadpřirozené schopnosti využít, mohli by si připravit například panenku voodoo, a trochu znepříjemnit svým soupeřům život. To je ale samozřejmě nadsázka. Nezbývá než doufat, že stejně jako se dařilo v tipování, bude se dařit i v samotné hře.  
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading