logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Král, Louda nebo Hubáček: na Slovak Open si druhé kolo hlavní soutěže zahraje více než desítka českých hráčů

Čeští hráči, nejen z řad dospělých, ale také větší část juniorů, aktuálně zápasí u našich sousedů. Na Slovak Open se jich vydaly téměř tři desítky. Včerejší den a dnešní dopoledne patřilo kvalifikaci, odpolední část už prvním kolům všech disciplín. Přečtěte si níže, kteří čeští badmintonisté zůstali ve hře i do pátečního dne.
 
Začněme postupně, a to kvalifikací.
 
Z té se ve dvouhře mužů úspěšně kvalifikoval letošní bronzový medailista národního šampionátu Ondřej Král. Králova cesta proběhla s mírným zaváháním v koncovce prvního zápasu, dále pak ale bez větších obtíží. Ve dvouhře žen byla v českém kvalifikačním postupovém zápase úspěšnější Kateřina Mikelová, která porazila Terezu Kobylákovou 21:17 a 21:16.
 
V mužské čtyřhře postoupily dvě dvojice, a to Tadeáš Brázda, Martin Dostál a Jan Somerlík s Jiřím Derkou.

Ve smíšené čtyřhře šli dále také čtyři Češi, respektive Češky. Jan Janoštík s Tallulah Van Coppenolle zvítězili nad domácím párem Simeon Suchý, Michaela Telehanicová 21:7, 18:21 a 21:10. Přidali se k nim také Vít Kulíšek s Lucií Krpatovou po výhře nad párem z Polska Szymonem Slepeckim a Julii Plaweckou (21:17 a 24:22).

Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou prošli do druhého kola přes další české hráče. Foto: Lenka Johánková.
 
Přesně v poledne odstartovaly zápasy hlavní soutěže.
 
Z českého pohledu byl nejzajímavějším střetnutím zápas smíšené čtyřhry mezi tréninkovými i deblovými parťáky Vítem Kulíškem a Matějem Hubáčkem. Po dramatické koncovce druhého setu, který vyzněl lépe pro druhého jmenovaného, poráží pár Matěj Hubáček, Berta Ausbergerová Vítka Kulíška s Lucií Krpatovou 21:18 a 25:23.
 
Ve dvouhře mužů si zítřejší druhé kolo zahraje Ondřej Král, který porazil nasazenou turnajovou čtyřku z Indie Kevina Waltera 21:14 a 21:10. Přidává se k němu i tréninkový kolega a aktuální mistr ČR ve dvouhře mužů Jan Louda. Ten zvládnul svůj úvodní zápas proti Rakušanovi Leonu Seiwaldovi poměrem 21:14 a 21:15. 
Jan Louda jde hlavní soutěží dále. Foto: Lenka Johánková. 

Oproti tomu dvouhra žen se musí obejít bez české vlaječky. Nasazená osmička Sabina Milová podlehla maďarské hráčce Vivien Sandorházi 17:21, 21:18 a 12:21. Druhá česká zástupkyně Kateřina Mikelová nestačila na tchaj-wanskou soupeřku a také kvalifikantku Huang Ching Ping 18:21 a 10:21.
 
Ve čtyřhře žen zítra uvidíme Lucii Krpatovou a Kateřinu Zuzákovou, které měly úvodní kolo volné, a po výhře na Slovenkami Olivií Kadlecovou a Leou Vybochovou (21:18 a 21:9) se k nim připojuje i Luciina starší sestra Pavlína startující po boku Terezy Kobylákové.

Tereza Kobyláková s Pavlínou Krpatovou si také zahrají páteční druhé kolo. Foto: Lenka Johánková.
 
V pánské čtyřhře budou k vidění také dva páry. Nasazené jedničky Tomáš Švejda a Jaromír Janáček se při svém úvodním setu pořádně zapotili, kdy přemohli estonsko-finskou dvojici Karl Kent a Juha Honkanen až v koncovce poměrem 25:23. O to kontrolovanější byl ale set druhý, ve kterém česká dvojice zvítězila poměrem 21:9.
 
Druhým českým párem pak je Matěj Hubáček s Vítem Kulíškem, kteří zvítězili na norskou dojicí Magnus Christensen a Frederik Kristensen 21:23, 21:17 a 21:17.
 
Výsledky čtvrtečního hracího dne Slovak Open naleznete zde.
 
 
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading