logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Jan Janoštík hrál na tři sety se světovou čtyřkou. Foto: Martin Krpata.

Krpatová se Zuzákovou si na Hungarian Junior v Pécsi zahrají finále, Janoštík tři sety trápil světovou čtyřku

V nedělním programu turnaje Hungarian Junior v Pécsi budeme mít své zástupkyně. Kateřina Zuzáková s Lucií Krpatovou totiž zvládly zatím všechny své zápasy a nastoupí ve finále dívčího deblu proti prvním nasazeným Ruskám.

České reprezentantky si jako turnajové trojky postupně poradily s páry z Rakouska, Slovinska a Norska a v semifinále i se Španělkami. Vše bylo dvousetové. Jak si Krpatová se Zuzákovou povedou proti Anastasii Boiarun a Aleně Iakovlevě, největším favoritkám této disciplíny? Na MS v Kazani na podzim vyhrály na dva sety Rusky.

Vyzdvihnout si zaslouží i výkon Jana Janoštíka ve dvouhře chlapců. Český čahoun dokráčel díky čtyřem výhrám v obřím 128členném pavouku až do semifinále, kde tři sety vzdoroval nasazené jedničce Varunu Kapurovi z Indie (19:21, 21:16, 14:21). Medaile z kategorie, kterou bude Janoštík hrát ještě dva roky, se cení, ale vyrovnaný výkon proti světové juniorské čtyřce ještě více!
Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková postoupily do finále. Foto: Martin Krpata.

Česká výprava si v Pécsi připsala ještě několik čtvrtfinálových umístění: Jiří Derka s Adamem Ehmem ve čtyřhře chlapců, Soňa Hořínková s Kateřinou Valentovou ve čtyřhře dívek, Tadeáš Brázda s Lucií Krpatovou v mixu, Kateřina Zuzáková ve dvouhře (prohra s mistryní Evropy U15 i U17 Marií Goluběvou).

Finále s Kateřinou Zuzákovou a Lucií Krpatovou se hraje v neděli jako čtvrtý zápas v bloku, který startuje v 10:00.

Výsledky Hungarian Junior najdete zde.

Celý turnaj zachycuje na svůj fotoaparát Martin Krpata, nabízíme alespoň krátký výběr z jeho snímků:

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading