logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Ladislav Vorel: Kromě Kristíny je los pro české hráče velmi krutý.

Na otázky odpovídá vedoucí české reprezentace dospělých Ladislav Vorel.
 
Jak hodnotíš los českých hráčů celkově?
Na první pohled kromě Kristíny los pro české hráče velmi krutý. Jsem životní optimista, a proto si myslím, že to není tak strašné.
 
Pojďme se podívat na los našich reprezentantů jednotlivě. Petr Koukal vs. Kenichi Tago?
Petrův soupeř Tago je sice 12. hráč světa, ale po shlédnutí zápasu Petra na Mistrovství Evropy v Manchestru s Dánem Jorgensenem si myslím, že to není vůbec beznadějné. Pokud zahraje tak, jak hrál v tomto zápase, určitě není bez šancí. Se soupeřem kvalit Taga je rozhodně lepší hrát v prvním kole, než v kolech dalších, kde bude určitě více rozehranější. Navíc Petr v posledních třech měsících změnil hodně věcí v přípravě a myslím, že i v osobním přístupu. Koncem týdne zahájí přípravu s reprezentací Francie, která bude rozhodně velmi kvalitní. Budu mu držet palce a věřím, že splní svůj vysněný cíl - postup mezi nejlepších 16 hráčů.
 
Jan Vondra vs. Marc Zwiebler?
Honza Vondra je hráčem, který v jednom utkání dokáže sehrát velmi vyrovnané zápasy s hráči světové špičky. Zwiebler je velmi nepříjemný hráč, věřím, že Honza s ním udrží krok a odehraje vyrovnané utkání.
 
Kristínu Ludíkovou už jsi v úvodu zmiňoval, jen připomenu, že hraje s Renou Wang.
Kristína má určitě největší šance z našich hráčů na postup do dalšího kola. Má možnost prodat kvalitní přípravu v Dánsku a v případě postupu není bez šancí v zápase s Jao, se kterou již sehrála třísetovou bitvu na mistrovství Evropy v roce 2008.
Hlavně se nesmí soupeřek zaleknout tak, jak tomu bylo letos na Mistrovství Evropy v Manchestru v zápase se Sorensen.
 
Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. Kien Keat Koo, Boon Heong Tan?
Bratři Kopřivové mají možnost si zahrát proti nejlepšímu páru světa, a to se stává málokdy a rozhodně nemají co ztratit. Mohou jen překvapit.
 
A konečně Alžběta Bášová, Šárka Křížková vs. Elisa Chanteur, Barbara Matias?
Děvčata také nejsou proti domácímu páru bez šancí a hlavně pro Bětku, která je naší obrovskou nadějí v párových disciplinách, je účast na mistrovství světa obrovskou motivací do příštích let.

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading