logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Ladislav Vorel o Czech Badminton Open: "Hráčská účast je letos mimořádná."

Ve středu 27. září se rozjedou kvalifikační boje turnaje Li-Ning Czech Badminton Open. Mezinárodní mistrovství ČR se po třech letech v Praze vrátilo zpět do Brna a slibuje velkou podívanou nejen díky jménům ve startovní listině. O turnaji jsme si povídali s jeho ředitelem, panem Ladislavem Vorlem:

České "mezinárodko" se vrací do Brna. Co nového jste pro hráče připravili? A co naopak zůstává při starém?
Pro hráče je nové to, že se turnaj hraje již od středy a v sobotu je semifinále a finále. Také se nám podařilo navýšit prize money z 15 000 na 20 000 dolarů.
Při starém zůstává místo konání – městská hala na Vodově ulici, která jako jedna z mála hal v ČR splňuje všechny parametry BWF pro pořádání turnaje kategorii Challenger.

A na co byste pozval diváky?
Diváky bych určitě pozval na velmi kvalitní hráčské obsazení. Troufám si tvrdit, že se jedná o jedno z nejlepších v historii mezinárodních mistrovství u nás. Největším „tahákem“ je účast hráčů z Malajsie a pro diváky bude jistě velkým zážitkem start Kenty Momoty z Japonska.
Rovněž bych diváky pozval na skvělé zápasy ve čtyřhrách mužů, čtyřhrách žen a smíšené čtyřhře, kde se nám podařilo naplnit pavouky a které garantují skvělou hráčskou účast a napínavé zápasy.Kde se zrodila myšlenka přivést MM ČR zpátky do Brna?
Před vánočními svátky 2016 jsme jednali s vedením ČBaS o této myšlence a výsledek jednání byl, že se MMČR zatím vrací na dva roky do Brna.

S účastí jste tedy spokojen? Kento Momota z Japonska - zde v kvalifikaci -  je bývalý druhý hráč světa...
Jak už jsem zmiňoval, hráčská účast je letos opravdu mimořádná, i když letos není olympijský rok. Zmiňovaná účast Kento Momoty je „třešnička na dortu“ pro nás všechny a osobně si troufám tvrdit, že Kento Momota bude patřit k jedněm z hlavních favoritů OH 2020 v Japonsku.

Na koho se Vy osobně nejvíce těšíte?
Kromě zmiňovaného Kenta Momoty se těším například z mužů na Pabla Abiana nebo oba Malajce Joo Ven Soong a Iskandar Zulkarnaian, z žen na Beatriz Corrales či Mette Poulsen.

Turnaj je zařazen do kategorie International Challenge a má dotaci 20 000 dolarů. Byl to od začátku váš cíl, nebo jste si pohrávali i s myšlenkou na vyšší kategorii?
Vzhledem k tomu, že jsme se na pořadatelství letošního mistrovství s ČBaS dohodli až v lednu letošního roku, neuvažovali jsme o kategorii GP. Ale do budoucna tuto možnost nevylučujeme.

Chcete dostat MM ČR do Brna trvale a navázat na dřívější tradici?
Vše záleží na dohodě s ČBaS. Moje vize je známá, turnaj této kategorie a vyšší patří do jednoho místa. Všude ve světě tomu tak je. Tradiční badmintonové, a mohu říct i tenisové turnaje se nikdy nestěhují z města do města. Součástí turnaje je vždy dobré ubytování, transport, stravování a samozřejmě špičková hala s kvalitním zázemím. Do takových podmínek se hráči rádi vracejí, a tím je pak pro pořadatele zajištěna kvalitní účast.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading