logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mathias Boe v 39 letech končí hvězdnou kariéru. Autor: Badmintonphoto.

Loučí se Mathias Boe, polovina fenomenální deblové dvojice a nejstarší hráč světové špičky

Veleúspěšná dánská generace pomalu odchází. Nedávno jsme psali o blížícím se konci kariéry Madse Conrada-Petersena, nyní se loučí jeho slavnější deblový spoluhráč Mathias Boe. Nejstarší badmintonista z nejužší špičky za sebou zanechává odkaz ozdobený stříbrem z olympiády i mistrovství světa.

V devětatřicetiletém Boem údajně rozhodnutí skončit dozrálo už před letošním All England Open, rozloučit se chtěl po olympiádě v Tokiu nebo letošním Thomas Cupu. Obě akce ale byly kvůli pandemii odloženy, spolu s Conradem byl navíc Boe na 20. místě světa a pozici dánských dvojek mimo postup do Tokia.

"V únoru jsem ohlásil, že Thomas Cup nebo olympiáda budou mým posledním turnajem. Doufal jsem, že mi toto vědomí dodá motivaci, abych posledních pár měsíců pracoval na sto procent, ale naneštěstí se stal pravý opak," říká levák s pozoruhodným stylem a mimořádnou herní inteligencí na webu BWF.

Mathias Boe a Carsten Mogensen po finále olympijských her v Londýně v roce 2012. Autor: Badmintonphoto.

"Uvědomil jsem si, že už jsem mentálně jinde, ne v zápasech ani tréninku. Jsem zkrátka příliš psychicky vyčerpaný, proto je čas skončit," shoduje se Boe s Conradem, jenž podobná slova zvolil před pár týdny.

Mathias Boe je jedním z nejúspěšnějších dánských deblistů v historii. Zejména s Carstenem Mogensenem zažili výtečné chvíle, na olympiádě v Londýně získali stříbro stejně jako na mistrovství světa o rok později, byli světovými jedničkami. Boe a Mogensen dvakrát vyhráli mistrovství Evropy i nejprestižnější turnaj světa All England Open, zlato brali i na prvních Evropských hrách v Baku.

Více si o úspěších legendární značky Boe-Mogensen připomeňte v osobně laděném článku, který jsme publikovali před rokem, kdy se dvojice oficiálně rozešla.

Mathias Boe reprezentovat Dánsko více než dvě dekády. Autor: Badmintonphoto.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading