logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Markéta Koudelková-Mouritsen: Tomáš a Ondra by si měli do tašky přibalit ochranou helmu a brýle.

Markéta Koudelková-Mouritsen je v historii samostatné České republiky naší nejúspěšnější singlistkou. Mimo jiné se zúčastnila sedmi světových šampionátů, a to ještě v době, kdy se konaly jednou za dva roky! Rozhovor s Markétou o její účasti na mistrovství světa vám nabídneme během následujících dní, nyní aktuálně k losu. 
 
„Už z nasazení je vidět, že pro Honzu a Petra budou soupeři tvrdým oříškem. Kluci se ale určitě připravovali na mistrovství světa poctivě, ani jednomu nechybí bojovnost, takže lze od nich očekávat, že na kurtu nechají duši. Oba dva navíc několikrát dokázali, že umí překvapit a na žebříčku lépe situované soupeře potrápit,“ věří Janu Vondrovi a Petru Koukalovi, svým někdejším kolegům z reprezentačního týmu a spoluhráčům ve smíšené čtyřhře; s Janem Vondrou startovala Markéta na mistrovství světa, s Petrem Koukalem se stala mistryní republiky.

„Pánský debl bude asi o něčem úplně jiném. První věc, která mě napadla, když jsem si přečetla jména, nasazení a národnost soupeřů, byla, že by si kluci Tomáš a Ondra měli do tašky přibalit ochranou helmu a brýle. Naštěstí jsou Malajci národností línou, takže do prvního zápasu by nemuseli dát úplně vše a kluky nám proto nezranit! Takže kluci - držte se,“ vlévá optimismus do žil.
 
Zatímco u bratrů Kopřivových je to trochu nucený optimismus, u ženské části výpravy je důvod k optimismu zcela přirozený. „Jak Kristína, tak i Šárka s Alžbětou mají situaci papírově jednodušší než pánská část české výpravy. Nechtěla bych ale předbíhat, protože na kurtu to může být úplně jinak. Na mistrovství světa nikdo nejede proto, aby prohrál, protože soupeř je lépe umístěný na světovém žebříčku. Takže hodně štěstí a bojovného ducha holky a druhé kolo je vaše! Budu vám držet pěsti!“ věří svým následovnicím Markéta Koudelková-Mouritsen.

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading