logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR U13: Královna Kristýna II. dosedla pevně na trůn.

Mistrovství republiky v kategorii do třinácti let, které se tento víkend konalo v Českém Krumlově, je minulostí; pokud vůbec lze v souvislosti s nejmladšími badmintonisty použít slovo „minulost“.


 
Turnaji v nejmladší kategorii oceňované titulem mistra republiky dominovali nasazení. Ve čtyřech kategoriích vládly nasazené jedničky, od pětinásobného vítězství nejvýše nasazených dělilo ve čtyřhře chlapců Martina Kurala a Jana Loudu (na snímku) pověstné větší štěstí v koncovce třetího setu. Porážka 20:22 s párem Jan Somerlík – Michal Vašátko bude dva vzrůstem malé, bojovností však velké plzeňské hráče mrzet, ale klimkovičtí soupeři byli zkrátka lepší; nebát se zvítězit patří k dobrým vlastnostem vítězů.  
 
Louda jinak nad soupeři uplatil dokonalý loading. Zatížil je svou typicky obětavou hrou a ti jeden po druhém odpadali. Odměnou bylo stále ještě jedenáctiletému Loudovi vítězství ve dvouhře a spolu s Kristýnou Brunátovou i ve smíšené čtyřhře.
 
Zlatým pravidlem holywoodských filmů je, že hlavní hrdina se nesmí objevit později než 20 minut po jeho začátku. Pokud bychom tuto skutečnost převedli do psaného textu a skromnějších českých a ještě skromnějších badmintonových podmínek, objevilo se jméno Kristýny Brunátové (na snímku) právě včas.


 
Hlavní hrdinka této kategorie ztratila na mistrovství v jedenácti zápasech jen jediný set – a to ve výsledkově velmi kuriózním semifinále čtyřhry dívek. Kde jinde se vám poštěstí vidět zápis 20:22, 21:3 a 21:10. Jana Slatinská s Barborou Šimoníkovou překvapily v prvním setu spící Šípkové Růženky, pozdější vítězky Kristýnu Brunátovou a Moniku Světničkovou.
 
Třináctiletá badmintonistka z klubu Astra ZM Praha tak opustí kategorii nejmladších žáků s neuvěřitelnou bilancí pěti zlatých, dvou stříbrných a tří bronzových medailí. Deset medailí získala Brunátová na čtyřech mistrovství, před třemi lety začala v Hradci Králové bronzem ve čtyřhře dívek, letos svou sbírku dovršila zlatým hattrickem v Českém Krumlově. Snad ani není třeba dodávat, že se jedná o nejbohatší medailový zisk v této kategorii v historii českého badmintonu.

Sledujeme začátek vlády Kristýny II., po Kristíně Ludíkové další královny českého badmintonu?
 
Výsledky finálových zápasů MČR U13 v Českém Krumlově
 
Jan Louda vs. Jan Somerlík 21:14 a 21:17
 
Kristýna Brunátová vs. Monika Světničková 21:10 a 24:22
 
Jan Somerlík, Michal Vašátko vs. Martin Kural, Jan Louda 21:13, 16:21 a 22:20
 
Kristýna Brunátová, Monika Světničková vs. Anna Legátová, Eliška Nováková 21:17 a 21:9
 
Jan Louda, Kristýna Brunátová vs. Jan Somerlík, Dominika Budzelová 21:15 a 21:13

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading