logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MČR U17 v Ostravě: očekávaný mistrovský double pro Janoštíka a Van Coppenolle

Jan Janoštík a Tallulah Sharleen Van Coppenolle podle očekávání ovládli MČR U17, které se o víkendu konalo v Ostravě. Oba se s touto kategorií loučí ziskem dvou titulů.

Pořadatelé netradičně nechali v neděli ráno nejprve odehrát celý závěr soutěže smíšených čtyřher. Janoštík s Van Coppenolle si museli ve finále zlato vybojovat, Adam Ehm s Kateřinou Valentovou zejména v druhém setu kousali a díky proměnění čtvrtého setbolu si vynutili set rozhodující.

Zde ale favorizovaný první nasazený pár koncentrovanou aktivní hrou opět dominoval a po výsledku 21:12 se mohl radovat z dalšího společného titulu mistrů ČR.

I ve čtyřhře chlapců se potkaly dva nejvýše nasazené páry. Adamové Ehm se Šulcem, kteří ve čtvrtfinále vyřadili po třísetové bitvě reprezentační pár z MEJ U17 v Polsku Dominika Kopřivu s Davidem Smutným, si poradili i s poslední překážkou v podobě dvojice Vojtěch Poříz, Jakub Diviš.

Finále skončilo 21:17 a 21:14 pro Ehma se Šulcem, pro nějž jde o definitivní stvrzení návratu na kurty po operaci kolene.

Jan Janoštík, trenér Jan Somerlík, Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Foto: Eva Hanzlová. 

Finálovou účast ve čtyřhře žen si oba páry musely řádně zasloužit. Soňa Hořínková s Kateřinou Valentovou přehrály reprezentační kolegyně Emu Staňkovou s Marií Růžičkovou (21:12, 20:22, 21:14), Klára Šilhavá s Martinou Ševčíkovou byly nakonec šťastnější než Veronika Nováková s Natalií Štěříkovou (21:13, 9:21, 21:14).

Finále pak už bylo poměrně jednoznačnou záležitostí starších a zkušenějších Hořínkové s Valentovou, které se mohly obejmout a na krk si pověsit zlaté medaile po výsledku 21:18 a 21:12.

Ve dvouhře mužů se očekávala finálová účast Jana Janoštíka (v semifinále mu Dominik Kopřiva vzal 11 a 7 bodů), druhé jméno bylo ale tajenkou. Nakonec se proti Janoštíkovi, jenž výkonnostně patří už spíše do dospělých, postavil Matěj Rzeplinski (v semifinále porazil Davida Smutného 21:16 a 21:19).
Mezi trenéry bylo možné zahlédnout i Terezu Švábíkovou. Foto: Eva Hanzlová.

Rzeplinski začal dobře a vedl 4:1, na jeden zátah z toho ale bylo 4:8 a Janoštík začal kralovat. Druhý set už byl velmi jednoznačnou záležitostí a v závěru za v podstatě rozhodnutého stavu se už oba aktéři uchýlili k několika exhbibičním výměnám. 21:14 a 21:8 a další titul pro Jana Janoštíka.

Turnaj zakončila dvouhra žen. Ve finále se rovněž nijak překvapivě potkaly reprezentantky z letošního MEJ v Polsku Tallulah Sharleen Van Coppenolle a Soňa Hořínková. První set získala Hořínková 21:13, Van Coppenolle ale vývoj zápasu otočila a po setech 21:9 a 21:14 si titul mistryně ČR přivlastnila ona. 

Všem medailistům gratulujeme!

Výsledky MČR U17 v Ostravě najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading