logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

ME v Liévinu: mužský tým se s šampionátem rozloučil výhrou 5:0 nad Ázerbajdžánem

Český reprezentační výběr mužů zakončil své působení na mistrovství Evropy ve Francii výhrou 5:0 nad Ázerbajdžánem a ve skupině číslo 5 obsadí nepostupové druhé místo.

Výsledky mistrovství Evropy najdete zde.

Cenné jsou hlavně výhry v prvních dvou singlech a prvním deblu, kam Ázerbajdžán nasadil své dva naturalizované Indonésany.

Milanu Ludíkovi se dnes proti Ade Resky Dwicahyovi povedla odveta za finále loňského Egypt International a celkově tohoto soupeře český singlista porazil poprvé ze tří pokusů. Dnes Ludíkova útočná hra proti hravému Ade Reskymu, jenž figuruje na velmi slušném 76. místě světa, slavila úspěch a výsledkem je výhra 21:16, 21:17. 

To Jan Louda proti Azmy Qowimuramadhonimu, jenž je rovněž o mnoho žebříčkových míst před ním (164. ku 214. místu) naopak navýšil vzájemnou bilanci na 3:0. Opět se hrálo na dva sety, i když v tom druhém vedl až do půlky Azmy, jenž si dokonce vypracoval setbol. Hra ale nakonec vyzněla pro Loudu po koncovce 22:20.

Vítězný bod přidal Ondřej Král. Ten dostal opět přednost před Adamem Mendrekem a proti Orkhanu Galandarovi předvedl na kurtu hlavně v prvním setu pořádný "fičák": 21:7 a 21:12.
Adam Mendrek a Ondřej Král nastupují k závěrečnému deblu. Foto: Vojtěch Oliverius.

Vedle singlových výher je hodnotná i ta z prvního deblu, kde proti českým jedničkám Jaromíru Janáčkovi a Tomáši Švejdovi vyrukovali oba indonéští Ázerbajdžánci Dwicahyo a Qowimuramadhoni. Oba páry si rozdělily první dva sety (21:18 pro Čechy, 21:13 pro Ázerbajdžánce) a v třetím setu byl ještě stav 13:12, Švejda s Janáčkem se ale pak utrhli a pěti body v řadě rozhodli. Nakonec 21:14 a pěkný skalp ne ryze deblové, ale rychlostně a technicky velmi dobře vybavené dvojice.

Utkání a celé působení českého týmu na turnaji zakončili Ondřej Král a Adam Mendrek v druhém deblu. S dvojicí Alhasanov, Huseynov neměli vůbec žádný problém a snadno se kvalitou rozehrávky prosazovali. 21:12 a 21:11 a 5:0 pro Česko.

Mistrovství Evropy tedy po čtvrtečním programu pokračuje bez Čechů. Muži i ženy obsadili druhá místa ve skupině, která se za daného hracího systému (muži) a vývoje v ostatních skupinách (ženy) ukázala jako nepostupová.

Utkání zhodnotil za trenérskou dvojici Petr Koukal:

"Kluci byli skvělí, 5:0 je výsledek, který jsem neočekával. Jsem rád, že to zvládnul především Milan, který měl dva těžké zápasy před tím, a přesto byl ten jeho třetí nejživější, nejvíc uvolněný a s nejlepším výkonem. To mě těší kvůli němu a taky proto, že s tím samým hráčem se utká nejspíš v Ugandě na dalším turnaji olympijské kvalifikace.
Trenér Koukal byl s výkonem svého týmu proti Ázerbajdžánu spokojený. Foto: Vojtěch Oliverius.

Mám taky radost z Míry s Tomášem v deblu, v druhém setu se trochu zasekli, ale stejně jako den před tím se krásně dokázali vrátit ke své hře. Jsem rád, že odjíždějí snad s pocitem, že porazili dva velmi dobré a neuvěřitelně šikovné hráče z Indonésie. Jejich vystoupení tady hodnotím velmi pozitivně až na dva malé výpadky, z kterých se ale vždy dokázali dostat.

Ondra měl včera nejsnazšího soupeře, s nímž ale taky nebylo jednoduché hrát. Zvládnul to se ctí a v pořádku. Honza Louda byl trochu přemotivovaný a chtěl hrát až moc rychle, hra ale potřebovala spíše zklidnění. Na vítězství to stačilo a beru to jako dobrou zkušenost pro něj z tak velkého turnaje. Snaha ukázat to nejlepší a hrát co nejrychleji je v pořádku, ale někdy to může být i na škodu. I o tom jsme spolu mluvili. Je skvělé, že toho kluka potřetí porazil, nebyl to vůbec lehký zápas.

Adam toho v singlu na turnaji tolik neodehrál, ale věřím, že svoje kvality dokáže ukázat v budoucnosti. Byl skvělý v týmu a poctivě odehrál všechny debly, mám radost, že se v tom našel. Bundesliga a trénink s kluky v německém nároďáku se na něm podepisuje dobře.

Výsledek 5:0 proti Ázerbajdžánu, který je díky dvěma Indonésanům silný, považuji za pěkné zakončení turnaje. Škoda, že se to nehrálo v opačném pořadí a Německo třeba nebylo až na závěr, ale dobré týmy se od těch průměrných odlišují právě podle toho, že dokáží hrát dobře vždycky. Máme se kam dívat dopředu a čeká nás spousta práce."

V pátek začíná v Liévinu mistrovství Evropy U15, na němž se představí i čeští reprezentanti vedení trenéry Tomášem Krajčou a Markétou Osičkovou. Jejich počínání sledujte zde a držte palce!

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading