logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Medaile z mistrovství Evropy nebyla daleko, Osladilová s Koliášovou prohrály na tři sety ve čtvrtfinále

Vynikající stopu nechali na mistrovství Evropy U15 ve Francii čeští reprezentanti. Kateřina Koliášová s Kateřinou Osladilovou sahaly ve čtyřhře divek po medaili a nakonec berou páté místo. K tomu připočtěme i další dvě účasti v osmifinále.

Výsledky mistrovství Evropy U15 najdete zde.

Sobotní dění na turnaji v Liévinu komentují trenéři českého týmu Tomáš Krajča a Markéta Osičková:

"Sobota na ME U15 v Liévinu přinesla časově náročný program - byli jsme pyšní, že jeho součástí byli až do večerních hodin i čeští hráči. "Jeden tým a jeden sen - medaile pro českou zem," motivační heslo Čechy dovedlo těsně před brány semifinále.

Kateřiny Osladilová a Koliášová si krátce před polednem poradily s moldavskými soupeřkami Bragnebun a Ginga. Rozjetá dvojice "KK+KO" večer vyzvala třetí nasazené Francouzky Kathell Desmots-Chacun a Elenu Phan. Vzájemná podpora, nahecování a deblové standardní situace pomohly zvládnout náročný třísetový zápas - množství přechodů do drajvu i naražených kraťasů na síť bylo stejně důležité jako víra v úspěch a bojovnost obou hráček. V závěru pak pomohlo i štěstí v podobě autu z nahraného míče za stavu 20:19. 
Reprezentace do 15 let na ME ve Francii. 
 
Velký výsledek se mohl změnit v ještě větší - po osmé hodině hrály Kateřiny proti turecké dvojici Ravza Bodur, Tugce Damar. Za hlasité podpory z publika holky zvládly první set, avšak Turkyně reagovaly přitvrzením hry, prakticky vše ze zadní části kurtu smečovaly a nahlodaly nejen naši obranu, ale i sebedůvěru. Prohra na tři sety po 40 minutách znamenala celkové 5.-8. místo, které je nejlepším výsledkem naší výpravy. 
 
Ve hře dnes byly ještě oba české mixy. Adam Srnec s Bárou Bursovou podlehli dánské dvojici Otto Reiler - Cathrine Marie Wind. Navzdory nesporné kvalitně dánského páru mohli předvést sebevědomější a koncentrovanější výkon. 
 
Honza Ptáček s Kačkou Koliášovou zvládli souboj s jinou výškovou kategorií - rumunským párem Luca Pandele - Denisa Muscalu. Šikovné Rumuny pomohl porazit agresivní herní styl a rychle připravená raketa po podání a zahrání útočného úderu. Z jiného soudku byl druhý zápas v mixu, osmifinále proti turnajovým dvojkám, Pascalu Chengovi a Chiaře Rudolf z Rakouska. Po prohrané první sadě náš pár experimentoval s deblovým pojetím navzdory doporučení, důrazná domluva v přestávce druhého setu hru opět zlepšila, ale koncovka vyzněla ve prospěch rakouského páru. 
 
Jediným zástupcem ve dvouhře byla Lucka Krulová - po včerejším duelu s Angličankou vyzvala tentokrát hráčku Dánska, 5/8 nasazenou Kajsu Van Dalm. Mimořádná motivace a bojovné nastavení Lucky bohužel narazilo na limit v podobě technicky vybavené a na kurtu velmi stabilní soupeřky, která dokázala reagovat na nízkou křivku klíru i příliš ploché útočné údery. Po výsledku 15:21 a 11:21 tedy Lucky cesta pavoukem turnaje skončila mezi 16 nejlepšími."

Tomáš Krajča a Markéta Osičková 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading