logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Čtvrtek rozhodne o úspěchu.

Pro české hráče je tradiční hranice úspěchu na mistrovství Evropy juniorů osmifinále ve dvouhře a smíšené čtyřhře a čtvrtfinále ve čtyřhře. K tomu se musí sejít několik velmi dobrých okolností, z nichž nejdůležitější jsou sportovní forma a los.
 
Před dvěma lety byli takto úspěšní Marek Teller a Šárka Křížková, osmifinalisté smíšené čtyřhry. V mimořádné generaci před čtyřmi lety byli Jakub Bitman v osmifinále, Kristína Ludíková a Dominika Koukalová ve čtvrtfinále dvouhry a Kristína Ludíková spolu s Olgou Konon zvítězily ve čtyřhře.  
 
Čtvrteční zápasy naznačí, jak bude hodnocena generace kolem Lucie Havlové a Milana Ludíka. Právě tito dva v současnosti naši nejlepší junioři ve dvouhře se pokusí o proniknutí mezi elitní evropskou šestnáctku – větší šanci má Ludík proti Rusu Jarcevovi, úspěch Havlové proti precizně hrající Švýcarce Schaller by byl velkým překvapením. 
 
V párových disciplínách půjde také o postup mezi posledních šestnáct. Oba naše páry můžeme favorizovat. Ale zatímco Milan Ludík a Ivo Stoklas by měli své izraelské soupeře jasně přehrát, Alžběta Bášová a Lucie Havlová to s polsko-běloruským párem nebudou mít lehké.
 
Čtvrteční zápasy českých hráčů na mistrovství Evropy juniorů
 
Milan Ludík vs. Anatolij Jarcev (9/16, Rusko)
 
Lucie Havlová vs. Nicole Schaller (5/8, Švýcarsko)
 
Milan Ludík, Ivo Stoklas vs. Daniel Chislov, Ariel Shainski (Izrael)
 
Alžběta Bášová, Lucie Havlová vs. Katarzyna Macedonska, Viktoryia Varabyova (Polsko, Bělorusko)  

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading