logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ: Dva naše páry neuspěly v souboji o čtvrtfinále.

Čtrnáct zápasů odehráli dosud čeští hráči na juniorském mistrovství Evropy v soutěži jednotlivců; s bilancí výher a porážek 6:8. Dnes dopoledne nastoupí dva naše páry k zápasům o postup do čtvrtfinále – a pokud uspějí, bude to největší juniorský úspěch za poslední čtyři roky.


Jako první se na kurtu Pohjola objevili Milan Ludík a Ivo Stoklas, kteří nastoupili proti druhým nasazeným Němcům Fabianu Holzerovi a Maxi Schwengerovi. Singlovější pojetí čtyřhry v podání českých hráčů - a rozvážná, až poněkud "uspávací" hra - na německé duo spolehlivě fungovala. Alespoň v prvním setu, v jehož závěru přeci jen deblovější Němci uspěli a vyhráli 21:18. Ve druhé sadě si soupeři dovolili prohrávat 8:12, ale šňůrou deseti bodů v řadě set zcela otočili. 

Alžběta Bášová a Lucie Havlová použily proti dánskému páru Jensen - Kjaersfeldt jinou taktiku. Ale lze s úspěchem pochybovat o tom, že úmyslnou. Nechaly soupeřky vést a potom mohutně dotahovaly. Ze stavu 7:15 se přiblížily na 16:17 a koncovka prvního setu se zdála být otevřená. Dánky však dveře k úspěchu rychle přibouchly a vyhrály 21:17. Ve druhém setu už to ale byla jiná opera. Byl to český pár, který dlouho vedl a Dánky, které musely dotahovat. Naneštěstí byly v této činnosti úspešnější než Bášová s Havlovou v prvním set. Za stavu 18:20 odvrátily dva setboly a dalšími dvěma body si zajistily výhru v setu i utkání.
 
 
Osmifinále mistrovství Evropy juniorů
 
Milan Ludík, Ivo Stoklas vs. Fabian Holzer, Max Schwenger (2., Německo) 18:21 a 14:21
 
Alžběta Bášová, Lucie Havlová vs. Sandra-Maria Jensen, Line Kjaersfeldt (5/8, Dánsko) 17:21 a 20:22
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading