logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Dánové obhájili prvenství v soutěži družstev.

Obhájce titulu z Dánska přidal k vítězství ze Slovinska 2009 i triumf v Portugalsku. Stejně jako před dvěma lety, i nyní zvítězili Dánové ve finálovém utkání 3:1, tentokrát jim však soupeřem bylo družstvo Angličanů. Útěchou českým reprezentantům tak může být fakt, že si zahráli s pozdějšími vicemistry Evropy.  
 
Hned v úvodním zápase dvouhry chlapců zaskočili Angličané favorita utkání výhrou Alexe Lanea po 53 minutách a výsledku 15:21, 21:14 a 21:16 nad Peterem Correllem. I dvouhra dívek se táhla na tři sety, nakonec se z výhry tentokrát radovala Dánka Julie Finne-Ipsen. Jakoby tím nastartovala dánskou vítěznou vlnu. Následovníci Viktora Axelsena přidali potřebné dva body v chlapecké i dívčí čtyřhře shodně ve dvou setech a radovali se z titulu mistrů Evropy!
 
O bronzové medaile se podělí Turecko a Rusko, pro které znamená konečné třetí místo po stříbru ve Slovinsku zklamání. Naopak radost vicemistrů z Anglie je veliká, v roce 2009 totiž podlehli Ukrajině už ve čtvrtfinále a domů tak letos konečně odjede celá výprava s medailemi.
 
Výsledky semifinále Mistrovství Evropy družstev do 17 let 2011
 
Dánsko (1.) vs. Turecko (3.) 3:0
 
Anglie (4.) vs. Rusko (2.) 3:0
 
 
Výsledky finále Mistrovství Evropy družstev do 17 let 2011
  
Dánsko (1.) vs. Anglie (4.) 3:1

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading