logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Kdo z českých lvíčat si prodlouží prázdniny v Portugalsku?

Už jen čtyři reprezentanti České republiky se dnes představí ve 2. kole dvouher a čtyřher Mistrovství Evropy juniorů do 17 let. Po včerejší vyrovnané zápasové bilanci a rozporuplných výkonech jde pomalu ale jistě do tuhého. Která lvíčata odletí odpoledne z Portugalska domů a kdo zůstane do soboty?

Páteční české tažení zahájí Michaela Myšáková proti páté nasazené Ukrajince Victorii Gushce. Je třeba stát nohama pevně na zemi - Victoria je v zápase jasnou favoritkou, Michaela musí posbírat co nejvíce zkušeností a bodů v každém setu.

V poledne se na zeleném koberci představí devátý nasazený Adam Mendrek. Papírovým favoritem je jistě český hráč, Bulhar Garev však není žádný zelenáč. O výhru bude muset Adam těžce bojovat.

O půl hodiny později zahájí zápas 2. kola pátý nasazený Jaromír Janáček. Snad už se díky včerejšímu zápasu sžil s napjatou atmosférou šampionátu a do boje půjde proti rychlíku z Francie Vanmaelu Heriauovi naplno!

Přestože skupina čtyř hrajících reprezentantů není velká, trenéři budou mít plné ruce práce. Zároveň s Janáčkem nastoupí do utkání proti Švýcarkám Kümpel - Varrin české duo Myšáková - Úblová. A dívky to budou mít pekelně těžké, obzvlášť Océane Varrin je už i ve svém věku ostřílená badmintonistka.

České vystoupení uzavře v 15 hodin dvojice Janáček - Mendrek, na turnaji pátí nasazení. Domácí pár Silva - Silva by jim neměl dělat větší problémy. Český chlapecký debl je sázkou dne na postup do 3. kola!  


Dnešní zápasy českých hráčů na mistrovství Evropy juniorů do 17 let

Michaela Myšáková vs. Victoria Gushka (5/8, Ukrajina)

Adam Mendrek (9/16) vs. Stefan Garev (Bulharsko)

Jaromír Janáček (5/8) vs. Vanmael Heriau (Francie)

Michaela Myšáková, Veronika Úblová vs. Tina Kümpel, Océane Varrin (Švýcarsko)

Jaromír Janáček, Adam Mendrek (5/8) vs. Angelo Silva, Ricardo Silva (Portugalsko)

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading