logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

MEJ U17: Pár Janáček - Mendrek postoupil mezi elitní osmičku!

Jaromír Janáček dnes na Mistrovství Evropy juniorů do 17 let v portugalském Caldas da Rainha postoupil mezi šestnáct nejlepších hráčů starého kontinentu ve dvouhře a také ve čtyřhře chlapců spolu s Adamem Mendrekem. Dnes v podvečer nastoupí oba junioři k zápasům o čtvrtfinále pod taktovkou Petra Koukala st. Zbytek týmu odcestoval v doprovodu asistenta trenéra Stanislava Kohoutka zpět do České republiky.Ve 3. kole dvouhry chlapců bude Janáčkovým (na snímku) soupeřem nasazený Švéd Ojäaar, který oba své zápasy v soutěži jednotlivců zvládl bez zaváhání. O postup mezi nejlepších osm hráčů šampionátu bude muset Janáček tvrdě bojovat. Příznivější los čeká pár Janáček - Mendrek ve čtyřhře chlapců. Kolem osmé večerní nastoupí proti Švýcarskému páru Kradolfer - Käser, který čeští mladíci smetli na juniorském turnaji ve Slovinsku vysoko 21:12 a 21:8.

Jaromír Janáček své utkání o postup do čtvrtfinále opravdu nezačal dobře - v prvním setu prohrává 0:10! Přestávka mu prospěla, trenérovo povzbuzení rovněž. Skóre 6:12 z pohledu českého hráče je sice stále hrozivé, debakl však Janáček odvrátil. Český reprezentant však stále předvádí velice odevzdaný výkon plný nevynucených chyb. První set putuje jednoznačně na konto soupeře.

Ve druhém setu se situace bohužel nijak nezměnila. Většina výměn končí vlastní chybou a soupeř jde do vedení 7:2. Skóre v přestávce druhého setu není o moc lepší, Švéd přehrává Jaromíra Janáčka ve všech směrech a vede 11:5. Na poslední odpor se krumlovský odchovanec vzmohl za stavu 17:9 pro soupeře, kdy bodoval šňůrou čtyř bodů. Tím však své působení v turnaji dvouher zakončil. 

Věřme, že se Jaromír i Adam ze svých dnešních singlových neúspěchů rychle oklepou a všechen svůj um vloží do čtyřhry. Postup do čtvrtfinále by oběma slušel.

Jen 20 minut stačilo páru Jaromír Janáček - Adam Mendrek k postupu mezi osm nejlepších dvojic Evropy! Pomalejší rozjezd a vedení 6:4 a 13:10 nakonec mladíci přetavili ve vítězství v prvním setu 21:17. Druhý set, to byla jiná podívaná. Lvíčata vlétla na soupeře ve velkém stylu a během pár minut šla na přestávku za stavu 11:4. Od minutového intervalu přidali švýcarští reprezentanti jen tři body a čeští kluci se radují z postupu do čtvrtfinále mistrovství Evropy juniorů do 17 let!   


Osminifánale Mistrovství Evropy juniorů do 17 let s českou účastí

Jaromír Janáček (5/8) vs. Daniel Ojäaar (9/16, Švédsko) 11:21 a 13:21

Jaromír Janáček, Adam Mendrek (5/8) vs. Stefan Kradolfer, Michael Käser (Švýcarsko) 21:17 a 21:8
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading