Toto je starý web.

MEJ U17: Myšáková, Mendrek i Janáček zvítězili v 1. kole dvouher, deblisté neuspěli.

Po včerejší mixové předehře se dnes naplno rozjíždí soutěž jednotlivců na mistrovství Evropy juniorů do sedmnácti let. Šest českých duelů prvního kola je rozloženo do programu celého dne.

Jako první nastoupila ke svému utkání Veronika Úblová. Její soupeřkou byla nasazená Angličanka Williams, členka stříbrného týmu ze soutěže družstev. Doubravecká singlistka sehrála dobrý zápas, favorizované Angličance sebrala v obou setech po sedmnácti bodech. Úblová ale nebude na svůj první velký turnaj vzpomínat v dobrém, dva zápasy, dvě porážky.

Čeští junioři se na čtvrtý pokus konečně dočkali vítězství v soutěži jednotlivců - Michaela Myšáková porazila koncentrovaným výkonem za 22 minut soupeřku z Lotyšska a raduje se z postupu do 2. kola dvouhry. Radost je o to větší, že Myšáková získala v Portugalsku vítězný skalp soupeřky vůbec poprvé po předchozích dvou nezdarech.

A znovu skvěle! Do 2. kola chlapecké dvouhry postoupil z českých řad také nasazený Adam Mendrek. Po necelé půl hodině smetl domácího reprezentanta Batistu ve dvou setech vysoko 21:9 a 21:12. Dalším želízkem v ohni je českokrumlovský Jaromír Janáček.

Jaromír Janáček je třetím do party českých singlistů, kteří si na mistrovství Evropy juniorů do 17 let zahrají 2. kolo. Jen 22 minut stačilo Janáčkovi k postupu přes Rakušana Serova, když po celou dobu utkání kontroloval jeho průběh právě český reprezentant.

Vyrovnaný zápas sehrály Magdaléna Lajdová a Denisa Šikalová v utkání proti deblistkám z Islandu. Ani to však nestačilo na úspěch českých dívek, které odcházejí poraženy v 1. kole mistrovství Evropy po téměř půl hodině strávené na zeleném koberci číslo 5.

Trochu štěstí chybělo zvláště v koncovce druhého setu páru Hubáček - Valenta, aby přemohl své ruské protivníky. Nakonec se chlapci s portugalským šampionátem rozloučili stejně jako jejich kolegyně ve dvou setech. Zhodnocení čtvrtečního vystoupení, z něhož čeští junioři odcházejí se zápasovou bilancí 3:3, přineseme od trenéra reprezentace Petra Koukala st.

Dnešní zápasy českých hráčů na mistrovství Evropy juniorů do 17 let

Veronika Úblová vs. Victoria Williams (5/8, Anglie) 17:21 a 17:21

Michaela Myšáková vs. Anna Pusakova (Lotyšsko) 21:10 a 21:14

Adam Mendrek (9/16) vs. Hugo Batista (Portugalsko) 21:9 a 21:12

Jaromír Janáček (5/8) vs. Alexander Serov (Rakousko) 21:16 a 21:15

Magdaléna Lajdová, Denisa Šikalová vs. Sara Hognadottir, Margret Johannsdottir (Island) 17:21 a 16:21

Jan Hubáček, Bedřich Valenta vs. Aleksandr Verner, Denis Verner (Rusko) 17:21 a 20:22