logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Michal Turoň hodnotí mistrovství Evropy juniorů, svůj poslední turnaj ve funkci kouče reprezentačního týmu.

Michal Turoň, po Mistrovství Evropy juniorů končící ve funkci reprezentačního kouče, hodnotí své svěřence:
 
Naše reprezentační družstvo ve složení Milan Ludík, Adam Mendrek, Ivo Stoklas, Lucie Havlová, Alžběta Bášová a Tereza Lajdová se zúčastnilo ME juniorů ve Finsku. Moc děkuji Petru Bášovi a Zdenku Musilovi za pomoc na turnaji.
 
Výsledky turnaje družstev i jednotlivců jsou i díky stránkám Czechbadminton.cz všem dobře známé, proto se budu věnovat hráčům.
 
Milan Ludík odehrál dobrý turnaj. V soutěži družstev byl vůdčí osobností našeho týmu. Škoda prohraného utkání v jednotlivcích s Rusem, měl zbraně na to vyhrát. Osmifinále a hlavně pěkný zápas ve čtyřhře proti 2. nasazenému páru soutěže je příjemný výsledek. Milan dává badmintonu všechno, úspěch mu moc přeji. Své slabiny zná nebo poznal a cílevědomě na nich pracuje. Je vždy radost s ním spolupracovat a pro mnoho dalších by mohl být vzorem v chování i přístupu!
 
Adam Mendrek jel na turnaj především sbírat zkušenosti. I přes jeho věk (15 let) ho vnímám jako naši juniorskou dvojku. Nepodařilo se mu vyhrát žádný zápas, přesto si myslím, že je moc důležité, že na turnaji byl. Věřím, že jemu bude patřit budoucnost a mou důvěru v něj nám jednou bohatě vrátí!
 
Ivo Stoklas na turnaji nastupoval pouze ve čtyřhře, v soutěži družstev se mu tolik nedařilo. V jednotlivcích dokázali spolu s Milanem využít příznivého losu a vybojovat 9.-16. místo. Je to pěkný výsledek pro rozloučení se s juniorským badmintonem a pro Iva úspěšným rokem. Ivo je schopný o své hře přemýšlet, proto věřím, že dokáže poznatky z turnaje dobře vyhodnotit a úspěšně zvládne přechod mezi dospělé.
 
Lucka Havlová je na velké turnaje zvyklá a předváděla kvalitní výkony. V singlu jejímu dobrému pojetí chybí o trochu lepší kondice. S lepší fyzickou připraveností i její vyrovnané zápasy se silnými soupeři mohou končit vítězstvím. Odehrála dobrý turnaj korunovaný postupem mezi nejlepších 16 deblistek turnaje a hlavně absolutně vyrovnaným zápasem s Dánkami. Její třísetová prohra v družstvech se skvělou Ruskou by měla být velkou motivací. Lucce přeji hodně úspěchů v kategorii dospělých!
 
Bětka Bášová se specializuje na párové disciplíny a na její hře je „deblový“ trénink znát. Škoda těžkého losu v mixu, s Milanem hráli dobře a určitě by mohli projít dál. O svých silných i slabých stránkách ví a je skvělé, že na nich neustále pracuje.
 
Pro Terku Lajdovou šlo o premiéru na takto velké akci. Byla v těžké pozici, protože nehrála v soutěži družstev. Moc jí děkuji za způsob, jakým to zvládla. Ve dvouhře prohrála více méně vyhraný zápas, ale i to patří ke sportu. Pro Terku bylo ME velká zkušenost, která ji určitě posune dál.
 
MEJ bylo mým posledním turnajem v pozici trenéra JRD. Rezignovat jsem se rozhodl už před turnajem. Rád bych všem hráčům poděkoval za příjemnou spolupráci a popřál jim hodně úspěchů v životě i badmintonu. ČBaS bych rád poděkoval za příležitost s juniory pracovat a realizačnímu týmu JRD za pomoc a podporu.
 
Michal Turoň
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading