logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Michal Turoň: Soustřeďme se na předvedené výkony, ne na žebříčkové postavení soupeřů.

Michal Turoň už při hodnocení vyhlídek českých hráčů staví výkon nad soupeře. Dobrý výkon můžete předvést proti komukoliv. „Los nebyl k našim hráčům zrovna přívětivý. Přesto, nikdo určitě nevěří, že velké výsledky se dělají díky losu. Soustřeďme se na předvedené výkony, ne na žebříčkové postavení soupeřů,“ začíná rozhovor trenér české juniorské reprezentace.
 
„Petrův i Honzův los je hodně těžký. Myslím, že je snazší „nachytat“ Evropana než asijského hráče. U Honzy vždy čekám, jestli přijde jeho den, pak je schopný čehokoliv. Petr už ukázal, že umí hrát vyrovnaně i s nejlepšími. Pokud se chce posouvat dál, cesta je jediná. Musí porazit – netvrdím porážet – i ty nejlepší. Každý zápas je jedinečný a může se při něm stát cokoliv. Proto kluky neodepisuji, držím palce a věřím,“ hodnotí naděje Petra Koukala a Jana Vondry.
 
Naděje jediné české singlistky v soutěži vidí pozitivněji: „Kristína má vcelku dobrý los do prvního kola. Věřím, že jej využije k postupu a k „osahání“ tělocvičny, míčů i atmosféry. Pokud jde o její soupeřku ve druhém kole – Kristína už několikrát hrála vyrovnané utkání proti nejlepším. Trochu doufám, že se vše sejde a povede se jí to znovu, snad i s vítězným koncem.“
 
„Na vylosování kluků ve čtyřhře se jde dívat dvěma způsoby – velká smůla nebo splněný „klukovský“ sen. Zápasy s těmi nejlepšími mohou být velkou inspirací do dalšího tréninku. Věřím, že si ze zápasu odnesou co nejvíce zkušeností. Soupeřky Bětky a Šárky nejsou tak zvučných jmen, ale nezapomínejme, že i naše hráčky jedou hlavně na zkušenou. Třeba se ale povede zopakovat výsledek z Evropy,“ doufá Michal Turoň.

Alžběta Bášová je ještě juniorka, patří tedy i do reprezentačního výběru Michala Turoně.
 
Stejně jako v úvodu i v závěru rozhovoru klade Michal Turoň důraz na výkon, který ale může přinést úspěch: „Nemyslím si, že úkolem našich hráčů na mistrovství světa by mělo být počítání vyhraných bodů a kol, ale snaha o předvedení maximálního výkonu a vyvození závěrů pro další tréninkový proces. Budu všem držet palce a věřit, že se povede nějaký skvělý výsledek.“

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading