logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Milan Ludík na Kenya International. Foto: Milan Ludík

Milan Ludík podtrhuje úspěšný český víkend bronzem z Kenya International, v semifinále nestačil na Nigerijce Opeyoriho

Veleúspěšný víkend českého badmintonu nakonec uzavírá Milan Ludík bronzovou medailí. Tu přiváží z turnaje Kenya International, na kterém startoval také Adam Mendrek. O turnajovém snažení obou hráčů jsme vás již včera informovali, článek s komentáři obou reprezentantů si můžete přečíst zde.

Dnes Milan Ludík nastoupil na turnaji úrovně Future Series ke svému semifinálovému zápasu proti nasazené jedničce Anuoluwapou Juwon Opeyoriovi. Ludík dvaadvacetiletému Nigerijci a aktuálně 112. hráč světa vzdoroval zvláště v první sadě, kterou rozhodla až napínavá koncovka 25:27 v neprospěch českého hráče.
 
Druhý set již byl plně pod kontrolou soupeře a Ludík prohrál se skóre 12:21. 
Milan Ludík přiváží z Keni bronzovou medaili. Foto: Josef Rubáš.
 
"Prohra v semifinále mě samozřejmě moc mrzí. Doufal jsem v postup do finále. Na druhou stranu ale nemám výčitky, jelikož jsem na kurtu nechal opravdu všechno. Je mi líto prvního setu, který jsem mohl získat, ale v několika vyrovnaných situacích byl soupeř lepší," hodnotí semifinálové utkání Ludík a dodává:
 
"Momentálně se těším zpět do tréninku a chci se co nejlépe připravit na turnaj v Karviné. Celková situace ohledně koronaviru se zhoršuje a výrazně to postihuje i badminton. Z důvodu toho jsou mé další plány po Karviné neurčité."
About the author
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading