logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy: Dánové bez svého krále padli.

Po deváté večerní se ve švédské Karlskroně dohrály semifinálové zápasy Mistrovství Evropy jednotlivců 2012. Rozhodně největší zvraty se během posledních pěti dní udály ve dvouhře mužů. Poté, co se se svým posledním evropským šampionátem rozloučil dánský král Peter Gade bez medaile, padli i jeho korunní princové.

"Za vším hledej Henriho," tak by mohlo znít nové heslo evropského badmintonu. Zrzavý Švéd si včera dovolil opravdu hodně, když vyřadil nejlepšího Evropana poslední dekády Petera Gadeho, dnes si obdobným způsobem poradil s největším talentem současné dánské školy Viktorem Axelsenem. Hurskainen se s Axelsenem utkal zatím dvakrát, dvakrát prohrál. O posledním střetnutí v únoru na German Open se dá dokonce říct, že švédská jednička dostala solidní výprask. Všechny křivdy odpuštěny, domácí hráč zítra nastoupí ve finále mistrovství Evropy!


Koncentrovaný Jan O. Jorgensen dosáhl pouze na bronz. A to je pro Dána vždycky málo.

Co si asi říkal průměrný dánský fanoušek nad výsledkem prvního semifinále dvouhry mužů? Viktor je mladý, dolehla na něj atmosféra šampionátu, diváci hnali k vítězství svého černého koně soutěže, náladu nám správí Jorgensen... Chyba lávky! Druhý nasazený Dán o hodinu a půl později podlehl, hlavně kvůli zranění z prvního setu, přemožiteli Petra Koukala Němci Marcu Zwieblerovi. Nalejme si čistého vína - kdo z vás by před mistrovstvím vsadil na takové složení finálového duelu?

Sedmý a osmý nasazený pár ve finále mistrovství Evropy? Vítejte u smíšené čtyřhry, v hlavní roli Poláci Robert Mateusiak - Nadiezda Zieba, kteří vyřadili stříbrné medailisty z mistrovství světa Chrise Adcocka a Imogen Bankier, a Dánové Mads Pieler Kolding - Julie Houmann, jež za 58 minut zdolali své týmové kolegy, notně zkušenější, Thomase Laybourna a Kamillu Rytter Juhl. 


Dělají si z nás ti mladí srandu? Obhájce titulu vyřadil mladší a energičtější pár Kolding - Houmann.

Spolehnout se badmintonoví fanoušci mohou jen na dvouhru žen. Tine Baun a Juliane Schenk potvrdily svou nadvládu nad Evropou a zítra se střetnou v symbolickém desátém vzájemném zápase, v nichž jednoznačně vede dánská jednička.


Stálice evropského badmintonového nebe Tine Baun.

Dánové mají jeden jistý mistrovský titul, a to ze čtyřhry žen. Nasazené jedničky Pedersen - Rytter Juhl vyřadily ve dvou setech Němky Marinello - Michels, turnajové trojky Kruse - Roepke přisoudily po třech setech a 66 minutách hry bronzové medaile obhájkyním titulu z Ruska Sorokině s Vislovou.

Mathias Boe a Carsten Mogensen, to je turnajová jistota. Deblové jedničky z Dánska neztratily na šampionátu ještě ani set a v zítřejším finále se utkají se sedmými nasazenými Němci Michaelem Fuchsem a Oliverem Rothem. Ti svůj největší úspěch zažívali ve čtvrtfinále, ve kterém vyřadili Poláky Cwalinu s Logoszem.

Výsledky semifinále Mistrovství Evropy jednotlivců 2012 v číslech.


 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading