Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Vyrovnaný první set. Potom ale Petr Koukal na čtvrtého nasazeného Zwieblera nestačil.

Petr Koukal se včera protrápil prvním kolem dvouhry mužů. Ale dnes je nový den, 23 hodin po svém prvním vítězství na Mistrovství Evropy od roku 2006 je připraven čelit čtvrtému nasazenému Němci Zwieblerovi.

O senzace dnes není na evropském šampionátu nouze. Ze hry je už čtvrtá nasazená Francouzka Pi, před chvílí skončili své učinkování v turnaji také třetí nasazený Dán Vittinghus a turnajová pětka Španěl Abian. Petře, co takhle vyřadit také turnajovou čtyřku?

Petr Koukal v bílém třičku a oranžových šortkách, Zwiebler vsadil na červenočenou kombinaci - a také na dobrý nástup, vede už 8:2.

Je za námi prvních šest minut hry, kterou má zatím pod kontrolou šestnáctý hráč světa. Zwiebler vede 11:5.

Levoruký Němec mění míček za stavu 14:8. Koukal by potřeboval, aby změnil dobrou hru na síti - třeba za pět, šest nevynucených chyb.

Ale ono to půjde, ne že ne! Petr Koukal snižuje na 14:16. Výměny jsou dlouhé, na každý bod se český reprezentant hodně nadře.

Rozdíl jediného bodu, 16:17!

Set blízkého setkání třetího druhu - Petr Koukal byl blízko, zkoušel všechno možné, dlouhé forhendové podání, útok, obranu, odvrátil dva setboly, ale smůla byla, že Zwiebler měl tři - a ten třetí proměnil.

V přestávce mění Koukal bílé tričko za modré. Snad má na třetí set připravené i červené, aby byla tričková trikolóra kompletní.

Zatím nevíme, co poradil Ivan Křenek a Petr Koukal st., ale zatím se rady nemíjí účinkem a Petr Koukal si udržuje mírné vedení, nyní 7:5.

Koukalovo vedení udělalo na Zwieblera nesporný dojem, naneštěstí s opačným efektem než bychom si přáli. Zpřesnil svou hru, získal osm bodů v řadě a vede 13:7.

V závěru utkání Petr Koukal snižuje náskok soupeře, ale je to jen labutí píseň. Vedení 20:10 obhájce bronzové medaile je luxusní. 11:20. 12:20. Stejně jako v první sadě je i třetí příležitost využita, Marc Zwiebler vítězí za 38 minut 21:19 a 21:12.

Je ironií osudu, že všichni čtyři čeští muži dohráli na stejném kurtu, krajní pětka Čechům zkrátka nesvědčí.