logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Představme si duel Gavnholt vs. Schnaase.

Souboj na ostří nože čeká dnes vpodvečer jedinou českou reprezentantku Kristínu Gavnholt, která je stále ve hře na Mistrovství Evropy jednotlivců 2012 ve švédské Karlskroně. V 18:45 nastoupí Gavnholt proti nenasazené Němce Karin Schnaase v zápase o postup mezi nejlepších osm hráček Evropy.

Kristína Gavnholt drží 56. místo světového žebříčku, Karin Schnaase za ní zaostává o pouhá tři místa. Na mezinárodních kurtech se ještě nesetkaly, Kristína si však jistě vybaví herní pojetí německé reprezentantky plné hlubokých výpadů a bojovnosti z jejího tréninkového pobytu v německém národním centru v Saarbrückenu.

I výkony obou hráček na právě probíhajícím šampionátu hovoří za vše. Gavnholt místo neustálého objíždění mezinárodních turnajů soustředila svou pozornost na trénink a v úterý senzačně vyřadila 33. hráčku světa Susan Egelstaff, sedmadvacetiletá pohledná blondýnka Schnaase se pro změnu postarala o jedno z překvapení dne, když ve dvou setech přehrála čtvrtou nasazenou Hongyan Pi. "Nemám ponětí, proti komu hraju v dalším kole, protože jsem vůbec nepočítala s tím, že porazím Hongyan, která je jednou z nejlepších hráček posledních deseti let. Ale teď jsem ve hře a na další zápas se dobře a sebevědomě připravím," hlásala bezprostředně po výhře Schnaase.

Kristína Gavnholt dokázala díky dvěma vyhraným zápasům pootevřít dveře k úspěchu na evropském šampionátu. Dnes večer jen stačí pořádně chytnout za kliku a jít štěstí naproti.

Osmifinále Mistrovství Evropy jednotlivců 2012 s českou účastí

Kristína Gavnholt vs. Karin Schnaase (Německo) 
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading