Toto je starý web.

Mistrovství Evropy 2012: Bratři Kopřivové ukončili mezinárodní kariéru.

Tomáš a Ondřej Kopřivové, 132. pár světového žebříčku, zvolili v duelu s rakouským párem Obernosterer - Zirnwald červenočernou variantu triček a šortek. Věřme, že pro český pár to bude jediný temný bod zápasu a Ondřej Kopřiva bude mít pravdu, když před turnajem doufal, že mistrovství Evropy bude pro pro oba bratry vyvrcholením společné práce.

Tomáš Kopřiva (na síti) a Ondřej Kopřiva.

Ačkoliv se turnaj hraje v prostoru zimního stadionu a Češi jsou jednoznačně lepšími hokejisty než Rakušané, cítí se zatím rakouský pár na krajním kurtu přímo vedle mantinelu s plexisklem výrazně lépe. Od stavu 9:9 nepouští Rakušané český pár do hry a navyšují svůj náskok až do konečné podoby první sady, kterou za deset minut ovládli poměrem 21:11.

Rakouský pár si po každé úspěšné výměně „plácne“, což je přesně ten pohyb, který český badmintonový fanoušek vidět nechce. Bohužel na začátku druhé sady mají k tomuto projevu radosti Obernosterer s Zirnwaldem ještě více šancí než v setu prvním. Přestávka v polovině druhé sady. Po patnácti minutách hry je z českého pohledu stav 0:1 na sety a 4:11.

Začíná být čím dál více jasné, že sledujeme poslední mezinárodní vystoupení bratrů Kopřivových.

20:9 pro Rakušany. Obernosterer podává na Ondřeje Kopřivu. Rakouský pár získává i poslední výměnu. Za dvaadvacet minut je konec zápasu, výsledek 11:21 a 9:21 je výmluvný.

Výsledek zápasu 1. kola čtyřhry mužů na mistrovství Evropy

Ondřej Kopřiva, Tomáš Kopřiva vs. David Obernosterer, Roman Zirnwald (Rakousko) 11:21 a 9:21