logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy: Kristína Gavnholt podlehla v boji o medaili Bulharce Zechiri.

Kristína Gavnholt nebo Linda Zechiri? Kdo ze čtvrtfinále mistrovství Evropy postoupí mezi čtyři nejlepší hráčky starého kontinentu pro rok 2012? Zápas budeme popisovat živě. 

Ještě než utkání začne, seznamte se s aktérkami podvečerního duelu a dodejte si trochu českého optimismu před napínavým soubojem.

Kristína Gavnholt začne svůj čtvrtfinálový zápas poté, co bude na kurtu č. 1 dohráno utkání ve smíšené čtyřhře mezi dánským párem Fischer Nielsen - Pedersen a polskou dvojicí Mateusiak - Zieba. Vše směřuje k senzaci, výhře Poláků nad prvním nasazeným dánským párem, zatím vedou 21:17 a 11:5. Začátek zápasu české hráčky můžeme nyní odhadnout přibližně na 17:50.

Senzace je na světě - Poláci postupují do semifinále po hladké výhře nad prvními nasazenými Dány 21:17 a 21:10.


Kristína Gavnholt.

V 17:49 se halou nese hlášení, že na kurt číslo 4 nastupují ke čtvrtfinálovému utkání ve dvouhře žen Kristína Gavnholt z České republiky a Linda Zechiri z Bulharska, o rozhodování zápasu se postará rakousko-francouzské duo.

Je nalosováno, hru začne svým podáním reprezentantka Bulharska.


Linda Zechiri.

V 17:55 přichází na kurt jedna z vrchních rozhodčí turnaje Ivanka Pokorni z Chorvatska. Před začátkem zápasu je nutné zvolit správnou rychlost míčků. Bulharka využije k vítězství každou myslitelnou zbraň.

Zechiri začala prasátkem na síti a sebevědomý rozjezd navýšila o další dva body. Gavnholt ztrácí v úvodu zápasu poměrem 0:3. Jakoby však chtěla Zechiri dokázat, že toho umí víc než soupeřka, vytahuje kvalitní práci na síti a tvrdou smeč. Prohození soupeřky a další dvě tvrdé rány. Skvěle Kristíno, vedení 5:3!

Precizní práce v přední části kurtu, to je dnes devíza bulharské reprezentantky - pět bodů v řadě znamená další obrat v první sadě. 5:8 z pohledu Kristíny Gavnholt.

Česká reprezentantka však pokračuje v taktice, kterou připravili společně s manželem Andersem. Útok, útok a zase útok. Kristínino táhlé "jaaa" zní halou, když dotahuje na rozdíl jediného bodu 8:9.

A je tu druhá polovina setu, kterou Kristína otevírá se ztrátou 8:11. Herním projevem má navrch Zechiri, hýří sebevědomím a na kurtu se jí prostě daří. Gavnholt udržela tříbodový náskok do stavu 10:13.

Zechiri ještě přidává plyn, což jí vyneslo vedení 17:11 a 19:12. Gavnholt kontruje další dobře mířenou smečí. Naše víra v Kristínino badmintonové umění je hluboká, první sadu však zatím ovládá Bulharka.

Stejně jako v prvním zápase na šampionátu proti Skotce Egelstaff se česká hráčka vydává na stíhací jízdu. Uplynulo 15 minut a konečně se dá říct, že se Gavnholt dostala do hry. Bulharský náskok stahuje na 16:19.

16:20, 17:20, 18:20. Ale ne, Zechiri využívá třetí setbol a raduje se z výhry v prvním setu. Změna stran a dvouminutová porada s trenéry. Co si vyslechne Kristína od svého dánského manžela?

Ve druhém setu začíná lépe česká hráčka, čárový rozhodčí ukazuje dobrý míč. Tentokrát je to Bulharka, kdo odpovídá rázným útokem, Kristína na oplátku v přestávce poladila hru na saku a přidává další bod do začátku - skóre 2:1.

Úroveň hry se srovnala, bojuje se o každý bod, skóre se přelévá ze strany na stranu. Zechiri jde do vedení ve druhém setu poprvé za stavu 7:6.

Bulharská hráčka se z Kristínina nástupu rychle oklepala a naplno se vrhla do boje. Ještě do přestávky stihla rozdat několik skvělých úderů a na přestávku jde ve vedení 11:7. Je za námi 30 minut hry.

Teď musí Kristína předvést to nejlepší, co umí. Zápas se překlonil do druhé poloviny a stále je to Bulharka, kdo určuje tempo i styl hry. 

Na skóre 10:14 dotahuje svou ztrátu česká hráčka perfektní změnou tempa hry během výměny. Kristína opravdu bojuje, jde přeci o medaili z evropského šampionátu! Využívá krátký servis a upravuje stav na 12:15.

Zechiri se nenechá ničím vyvést z míry, další dva body v řadě. Ale stejnou mincí jí oplácí i Gavnholt. Dva body sem, dva body tam, skóre 15:17 z pohledu české jedničky.

Stav 16:19 a jsme zase tam, kde před dvaceti minutami. Teprve počtvrté v tomto setu zaútočila Kristína na polovinu soupeřky a to se vyplácí, 17:19.

Naneštěstí přichází první mečbol pro Bulharku za stavu 20:18 a ta svou životní šanci okamžitě využívá.

41 minut si Kristína Gavnholt užívala čtvrtfinálovou atmosféru Mistrovství Evropy 2012. Dnes v 18:40 se s kurty v Karlskroně rozloučila. Ve dvou vyrovnaných setech nestačila na 30. hráčku světového žebříčku Lindu Zechiri a medaile ze seniorského mistrovství Evropy jí tak bude ve sbírce zatím stále chybět. Pro Kristínu Gavnholt i celý český badminton je však obrovským úspěchem samotný postup mezi osm nejlepších singlistek Evropy. Kristíno, gratulujeme! 

Čtvrtfinále dvouhry žen na mistrovství Evropy

Kristína Gavnholt vs. Linda Zechiri (7., Bulharsko) 18:21 a 18:21
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading