Toto je starý web.

Mistrovství Evropy družstev v Liévinu: ženy deklasovaly Finsko 5:0 a živí naději na postup, muži stejným poměrem vyzráli na Island

Ženské družstvo si na mistrovství Evropy ve Francii po středeční výhře nad Slovinskem připsalo další úspěšný "zářez", Finsko naše reprezentantky porazily hladce 5:0. Stejné skóre svítilo na tabuli i po utkání Česko vs. Island v turnaji mužů.
Česky neztratily tentokrát ani set a vyhlíží závěrečné utkání ve skupině proti Turecku (čtvrtek, 10:00). Jediná sada, v níž Finky dosáhly alespoň na nastavení, byla až ta poslední. Tereza Švábíková s Kateřinou Tomalovou ale na sdruhém deblu tuto koncovku ustály a své soupeřky Airi Mikkelu a Maiju Krzywacki porazily 21:18 a 22:20.

Obě české ženy měly za sebou úspěšné singly. Tomalová našla v každém setu velmi brzy recept na hru Nelly Siilasmaa, která by se dala charakterizovat slovy "buď všechno, nebo nic". Švábíková si v rovněž s přehledem poradila s Hannou Karkaus, na níž platila kreativní hra s dobrými křivkami, kterou Švábíková umí.
Ženský výběr po vítězství nad Finskem, které jej udrželo v boji o postup.

Úspěšnou premiéru v dospělém nároďáku si připsala teprve šestnáctiletá Tallulah Sharleen Van Coppenolle. Ta porazila Maiju Krzywacki hladce 21:12 a 21:8 a mohla si radostně plácnout s trenérem Koukalem.

První debl Alžběta Bášová, Michaela Fuchsová si po včerejším zaváhání koncentrovaným výkonem pohlídal dvousetovou výhru nad párem Karkaus, Siilasmaa (21:14 a 21:11) a utkání zakončil již zmíněný druhý debl Tomalové se Švábíkovou.

Celkově tedy 5:0, postup na druhé místo ve skupině a stále alespoň teoretická šance na čtvrtfinále. Zítra hurá na šesté nasazené Turecko!

Mužský výběr si po úvodní porážce od Německa naordinoval papírově slabší Island a výsledkem je výhra 5:0. Ta se však nerodila tak hladce, jak by se podle výsledného skóre mohlo zdát.

Muži po vítězství nad Islandem.

Milan Ludík musel totiž sehrát další maraton, s Kari Gunnarssonem se tahali téměř 70 minut. Tentokrát měla tato bitva pro českou týmovou jedničku šťastný konec a Ludík po výsledku 20:22, 21:17 a 21:18 odevzdal nejen totálně promočené tričko, ale i první bod.

Na tři sety se hrál i první pánský debl, kde Jaromír Janáček s Tomášem Švejdou museli otáčet proti dvojici David Bjarni Bjornsson, Krisoffer Darri Finnsson. Po prvním prohraném setu 18:21 už ale další dva byly pevně v režii českého páru: 21:13, 21:11.

Zbývající zápasy byly z kategorie hladkých. Adam Mendrek s Ondřejem Králem, kteří na tomto mistrovství působí jako stabilní sehraný deblový pár, si poradili s dvojicí Gunnarsson, Johannesson (21:16, 21:13), Král Johannessona porazil snadno i ve třetí dvouhře, kde se představil právě místo Mendreka (21:8, 21:10). Zápas Jana Loudy proti Darri Finnssonovi měl pak už chvílemi nádech exhibice a aktuální český mistr si došel pro pohodlnou výhru 21:9 a 21:4.

Turnajoví fotografové zachytili z českého týmu opět pouze Milana Ludíka, tentokrát navíc zády. Foto: Badminton Europe.

Na české muže čeká v závěrečném utkání ve skupině ve čtvrtek od 18:00 Ázerbajdžán a troufneme si říci, že půjde o jejich poslední vystoupení na turnaji. Ze skupin v mužském turnaji totiž do čtvrtfinále postupuje pouze vítěz, a tím by se podle všeho mělo stát nasazené Německo.

Celý turnaj sledujte na živých streamech zde.