logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství Evropy: Představme si protagonisty finálového dne.

Ve 14 hodin vypukne v Telenor Aréně ve švédské Karlskroně finále Mistrovství Evropy jednotlivců 2012. V mnoha aspektech finále, které by před pár dny čekal málokdo. O to napínavější finálové zápasy budou!

V úvodu se divákům představí protagonisté smíšené čtyřhry - sedmí nasazení Poláci Robert Mateusiak a Nadiezd Zieba a osmí nasazení Dánové Mads Pieler Kolding a Julie Houmann. Loni se tyto páry střetly ve 2. kole mistrovství světa, ve kterém po třech naprosto vyrovnaných setech zvítězila světovými turnaji protřelá polská dvojice. O co Robert Mateusiak přesahuje svého dánského soka zkušenostmi, o to přesahuje Mads Pieler Kolding svého polského protivníka výškou.


Plácnou si Poláci proti páru Kolding - Houmann ve vítězném gestu i podruhé?

Pokud opozdilci nestihli úvodní utkání, v 15 hodin Telenor Arenu jistě zaplnění. O titul mistra Evropy přece bojuje domácí Henri Hurskainen! Jasným favoritem utkání je však jeho německý protivník Marc Zwiebler, který v ruce drží trumfů víc než dost. Náskok 41 míst ve světovém žebříčku, vzájemná bilance 4:0, všechny zápasy na šampionátu vyhrané ve dvou setech, to je vizitka Marca Zwieblera před bitvou o zlato. Za Henrim Hurskainenem bude stát celé hlediště a vlna endorfinu, na které se veze po vítězstvích nad těmi nejlepšími Dány za poslední dva dny.

Třetí zápas patří nejlepším Evropankám Tine Baun z Dánska a Juliane Schenk z Německa. Jediné utkání, ve kterém se utkají dvě nejvýše nasazené hráčky. Pokud bude Baun zdravotně v pořádku, půjde jednoznačně po výhře. Vzájemná střetnutí nedávají Schenk příliš mnoho šancí, prohrává už 1:8.


Soustředěná Juliane Schenk musí dnes v souboji o titul mistryně Evropy vytáhnout všechny své zbraně.

K divácky nejoblíbenější disciplíně samozřejmě patří čtyřhra mužů. Dnes se představí jedničky z Dánska Mathias Boe a Carsten Mogensen proti sedmému nasazenému páru z Německa Michael Fuchs - Oliver Roth. Němci hrají v Karlskroně ve velké pohodě a účast ve finále si díky svým výkonům rozhodně zasloužili. S nejlepším dánským párem se utkali před dvěma lety na Bitburger Open a už tehdy sehráli kvalitní utkání, ve třech setech však favorizovanému páru podlehli. 

Program finále uzavře čtyřhra žen, ve které se utkají dva nejlepší dánské páry. Jako favoritky jdou do zápasu Christinna Pedersen a Kamilla Rytter Juhl, které si shodně musí spravit chuť z neúspěchů ve smíšené čtyřhře. Na druhé straně kurtu se jim postaví úřadující mistryně Dánska Line Damkjaer Kruse a Marie Roepke, na šampionátu třetí nasazené. Abychom jejich titul uvedli na pravou míru, Pedersen a Rytter Juhl na domácím mistrovství nestartovaly.

Favoritky finále čtyřhry žen Christinna Pedersen a Kamilla Rytter Juhl.


 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading