logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Viktor Axelsen svůj titul mistra Evropy v Kyjevě neobhájí. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe.

Mistrovství Evropy v Kyjevě odloženo, olympijská kvalifikace ztratila svůj vrchol

Kvůli dalšímu šíření koronaviru SARS-CoV-2 Evropou a stále přísnějším bezpečnostním opatřením jednotlivých členských států sáhla Evropská badmintonová federace BEC k odložení mistrovství Evropy jednotlivců, které se 21. – 26. dubna mělo hrát v ukrajinském Kyjevě.

Na tomto kroku se shodla BEC spolu s ukrajinským svazem a vše koordinovala i s BWF. Řešení je to předpokládané, v mnoha zemích je zakázáno se shlukovat a pořádat veřejné akce, hráči také kvůli uzavření sportovišť nemohou trénovat. Fatálně je omezeno i cestování.

"Všechny tři zúčastněné strany jsou v posledních týdnech v nepřetržitém kontaktu. Podrobně monitorujeme situaci kolem šíření viru SARS-CoV-2 a nemoci COVID-19 a mnohá opatření v jednotlivých zemích, která s tím souvisejí. V tomto momentě nevidíme jinou možnost než oznámit odložení mistrovství Evropy," stojí v páteční tiskové zprávě.
Carolina Marin po triumfu na předloňském šampionátu v Huelvě. Foto: Mark Phelan/Badminton Europe. 

Náhradní termín, podobně jako u mnoha dalších velkých sportovních akcí, se bude teprve hledat.

"Naše země je kvůli této situaci velmi smutná, opravdu jsme se velmi těšili na pořádání tak velké akce a to, jak přivítáme mnoho hostů. Mohu ujistit, že ve své snaze budeme pokračovat, a těším se, až nejlepší hráče Evropy, ale i funkcionáře a fanoušky v Kyjevě přivítáme ve chvíli, kdy se situace stabilizuje," řekl šéf Ukrajinské badmintonové federace Oleksii Dniprov.

Mnoho evropských hráčů včetně českých reprezentantů s odložením mistrovství Evropy přichází o poslední možnost, jak posbírat body do olympijské kvalifikace. Ta měla právě v Kyjevě vyvrcholit. Co bude dál a zda se OH v Tokiu vůbec uskuteční, je však stále ve hvězdách.

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading