logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství světa jednotlivců: Odletí do Číny kompletní česká pětka?

Vrcholem badmintonového léta bezesporu bude Mistrovství světa jednotlivců 2013, které se od 5. do 11. srpna uskuteční v čínském Guangzhou. Šampionát se v Číně konal naposledy v roce 1987 v Pekingu, na čínské poměry před těžko uvěřitelnými 26 lety. A kdo si zajistil postup mezi světovou elitu z českých reprezentantů letos?

Ve dvouhře mužů má Česká republika šanci vyslat na turnaj hned dva zkušené hráče - Petra Koukala a Jana Fröhlicha. Svou účast ve dvouhře žen si samozřejmě zajistila Kristína Gavnholt, stále nejvýše postavený hráč mezi českými reprezentanty na světovém žebříčku napříč všemi disciplínami.


Petr Koukal

Silné obsazení ve dvouhrách je vždy těžší doplnit rovněž v párových disciplínách. Lístek do Číny si svými výkony na mezinárodních turnajích zajistil jediný český pár - Jakub Bitman a Alžběta Bášová ve smíšené čtyřhře.

Prohlédněte si kompletní prvotní startovací listinu, jak byla sestavena podle světového žebříčku. Finální podobu dostane přehled startujících hráčů po udělení divokých karet ze strany pořadatelské země a rozhodnutí jednotlivých svazů, kteří hráči do Číny skutečně poletí.

Dvouhra mužů

Dvouhra žen
Čtyřhra mužů
Čtyřhra žen
Smíšená čtyřhra
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading