logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství světa jednotlivců: Slavnostní rozlosování vypukne v 9 hodin!

Zahraje si Lin Dan v 1. kole s Lee Chong Weiem? Kdo polapí do své hrsti zlatou mušku štěstěny a jaký los čeká české reprezentanty? Odpovědi na tyto otázky budeme znát dnes po deváté dopolední středoevropského času, kdy bude v konferenční místnosti Chateau Star River Hotel Haiyi Peninsula v čínském Guangzhou rozlosováno Mistrovství světa jednotlivců 2013.

Pro nasazení je rozhodující světový žebříček k 18. červenci 2013, upravený o odhlášky. V mužské dvouhře zaujme pozici nasazené jedničky Malajec Lee Chong Wei, zatímco jeho odvěký rival Číňan Lin Dan se v polovině července propadl na přesně 100. místo světového žebříčku, turnaje se zúčastní jen díky divoké kartě a kdo ví, jakého soupeře mu osud určí do úvodního kola.

Rozlosování světového šampionátu je na světě a jedno je jisté - žádný převratný zápas se v 1. kole dvouhry mužů nekoná. Lin Dan byl nalosován do dolní poloviny pavouku a na úrazy účesu, jak se satiricky říká častým zraněním čínských reprezentantů, dojde až ve čtvrtfinále. V něm by měl podle výkonostních předpokladů narazit na Lin Dana druhý nasazený Chen Long.

A jak jsou na tom s losem čeští badmintonisté? Nejvíc štěstí pobral Petr Koukal, kterého v úvodním zápase čeká Nizozemec Eric Meijs, teprve mladý, rozjíždějící se vlak. Přiostřuje se už při pohledu na los Jana Fröhlicha, který vyzve Němce Dietra Domkeho.

Pokud bude chtít do 2. kola dvouhry žen postoupit jediná česká zástupkyně Kristína Gavnholt, musí své nejlepší údery předvést už v prvním zápase - Španělka Beatriz Corrales je těžký oříšek.

A zapotí se i mixový pár Jakub Bitman - Alžběta Bášová, kterým los do 1. kola určil nejlepší japonskou dvojici a momentálně 23. pár světového žebříčku Kenichi Hayakawa - Misaki Matsutomo. Zajímavý dárek pro Jakuba Bitmana, který dnes slaví narozeniny.

Kompletní rozlosování Mistrovství světa jednotlivců 2013.

 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading