logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství světa juniorů: Drama v soutěži družstev, Korejci otočili finále proti Indonésii.

Pokud má platit, že nejprve se musíte naučit prohrávat, abyste mohli vítězit, potom velmi pilným studentem porážek se stal korejský tým. Na mistrovství světa juniorů z deseti předchozích ročníků sedmkrát prohrál ve finále!
 
Jediné vítězství korejského týmu se datuje do roku 2006, kdy tým vedl jistý Lee Yong Dae, o dva roky později olympijský vítěz ve smíšené čtyřhře a dosud jeden z nejlepších deblistů světa. Mimochodem, tehdy se český výběr umístil na 15. místě, jen dvě příčky za Dánskem.
 
Ale zatímco korejský arcirival Čína má osm zlatých medailí, Korejci včera bojovali teprve o svou druhou.
 
Soupeřem korejského výběru ve finále byla Indonésie, pro kterou to byla vůbec první účast v duelu o zlato. Postaral se o to tým vedený Jonatanem Christiem, teprve šestnáctiletý singlista ve dvou setech senzačně porazil asijského juniorského mistra Shi Yuqiho a nasměroval Čínu k utkání o bronz a svůj tým k boji o zlato.
 
Čína nakonec získala alespoň bronzové medaile, když duel proti Japonsku otočila ze stavu 0:2 na zápasy – i tak se ale jedná o její vůbec nejhorší výsledek, když už jednou v historii čínský výběr prohrál, bylo to alespoň ve finále.
 
Ve finále Indonésie sahala po zlatu, vedla 2:1 a její singlistka Hanna Ramadhini dobře vstoupila do svého zápasu. Nakonec korejské dívky zvládly poslední dva duely ve dvouhře a čtyřhře a otočily výsledek finále ve prospěch korejského týmu. Korea slaví zlato, Indonésie stříbro, Čína si drbe hlavu nad bronzem.
 
Výsledky utkání o medaile
 
Finále: Korea vs. Indonésie 3:2
 
O 3. místo: Čína vs. Japonsko 3:2
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading