logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

Mistrovství světa juniorů: Hee a Yamaguchi ovládli dvouhry. Evropa bez medaile.

Korejec Heo Kwang Hee a Japonka Akane Yamaguchi ovládli dvouhry na mistrovství světa juniorů – a Evropa končí opět bez medaile, když Bulharka Stojeva neproměnila ve vítězství v závěru utkání s Číňankou He ani stav 19:12 a následně 20:16!
 
O kvalitách Heo Kwang Hee by mohl dlouze vyprávět Jaromír Janáček, který Korejci čelil ve druhém kole a uhrál jen deset bodů. Heo se potom rozjel k velké jízdě, snad jen v semifinále jej na tři sety zpomalil Indonésan Maulana Mustofa. Heo Kwang Hee odjede z mistrovství se zlatem ze soutěže družstev a dvouhry – Korejcům by se silný singlista hodil už s výhledem na olympijské hry 2016.
 
Příběh posledních měsíců Akane Yamaguchi bere dech. Maličká Japonka v září zvítězila na Japan Open – když přitom tento turnaj Super Serie začínala v kvalifikaci – a na juniorském šampionátu přehrála ve finále svou krajanku Ohori. „Už když jsem vyhrála Japan Open, nemohla jsem tomu uvěřit. Tohle je stejné, je to jako sen.“
 
V párových disciplínách byl čínský deblista Huang Kaixiang blízko zlatému double. Stejně jako ve finále šampionátu dospělých dospěl duel mezi Indonésií a Čínou do nastavení třetí sady. Ale tentokrát to byl čínský pár, který šel štěstíčku naproti. Po výhře 23:21 se mohl Huang chystat na reprízu asijského mistrovství ve finále čtyřhry.
 
Ani v něm vítězi 21 bodů ve třetí sadě na výhru nestačilo. Li Junhui a Liu Yuchen museli získat ještě jeden bod, aby k titulu asijských mistrů přidali titul mistrů světa.
 
Pro Koreu to byl velmi úspěšný turnaj, což potvrdily Chae Yoo Jung a Kim Ji Won. V semifinále udolaly první nasazený čínský pár Juany – Jia 22:20 ve třetí sadě, ve finále přehrály turnajové a čínské dvojky Chen – He už ve dvou setech.
 
Výsledky finálových zápasů mistrovství světa juniorů 2013
 
Heo Kwang Hee (5/8, Korea) vs. Wang Tzu Wei (9/16, Tchajwan) 21:11 a 21:12

Akane Yamaguchi (3/4, Japonsko) vs. Aya Ohori (1, Japonsko) 21:11 a 21:13

Li Junhui, Liu Yuchen (1) vs. Huang Kaixiang, Zheng Siwei (5/8, všichni Čína) 14:21, 21:13 a 22:20
 
Chae Yoo Jung, Kim Ji Won (5/8, Korea) vs. Chen Qingchen, He Jiaxin (2, Čína) 21:19, 21:15

Huang Kaixiang, Chen Qingchen (3/4, Čína) vs. Kevin Sanjaya Sukamuljo, Masita Mahmudin (9/16, Indonésie) 21:18, 20:22 a 23:21
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading