Toto je starý web.

Mistrovství světa: Kristína Gavnholt prohrála s Corrales ve třech setech.

Kristína Gavnholt letos prohrála se Španělkou Corrales na mezinárodním mistrovství Finska i Španělska. V obou případech shodně ve dvou setech. Schovala si naše nejlepší singlistka vítěznou náladu na vrchol sezóny?

V prvním setu obě hráčky dlouho kopírovaly finsko-španělský vývoj. Corrales vedla, Gavnholt snaživě útočila, ale také kazila. Za stavu 9:13 se ale naše reprezentantka obdivuhodně vzchopila a šňůrou devíti (!) bodů v řadě otočila na 18:13. K zisku prvního setu bylo blízko.

Corrales ještě trochu zazlobila, přiblížila se na rozdíl dvou bodů, ale za stavu 20:17 měla Gavnholt k dispozici tři setboly. Vítězná smeč, 21:18 a vedení 1:0 na sety pro českou hráčku.

Na stejném kurtu včera porazil Petr Koukal Nizozemce Meijse, věřme, že se na něm bude českým hráčům dařit i nadále. Druhý set je ale zatím velmi vyrovnaný, hráčky jdou "bod po bodu", stav je 7:6 pro Gavnholt. Španělka stav otočila a do pauzy v setu si na cestu k ručníku, pití a radám svého kouče bere jednobodový náskok.

Druhý set rozhodl bodový nástup španělské hráčky po pauze, ze stavu 12:12 poodlétla na 20:13.

Třetí set začal pro Gavnholt zle, nedobře, Corrales vedla 5:1 a ve vítězných projevech si mohla hlasivky ukřičet. Česká reprezentantka dotáhla na 5:5, Španělka opět odskočila, už na 10:6. Z obou hráček pot jen leje, mají za sebou 45 minut těžké šichty.

Tohle už nevypadá dobře. Kristína Gavnholt se sice přiblížila na rozdíl tří bodů, ale teď už po další ztracené výměně prohrává 10:16. A vzápětí 12:17. Rozestup je stále od stavu 5:5 stejný, Španělka ve tří, čtyřbodovém vedení. Vypadá to na marný boj.

Výborně, Kristíno! Gavnholt znovu úspěšně použila útočnou kombinaci a snižuje už na 16:17. Že by ještě byla šance na zvrat?

Kdepak, Beatriz Corrales rázně zadupává i poslední zbytky odporu. Ve třetí sadě vítězí 21:17 a po 55 minutách postupuje do druhého kola. Na okruhu asi nebude patřit mezi nejlepší kamarádky Kristíny Gavnholt, porazila ji letos už potřetí ze tří zápasů.