logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Mistrovství světa: Podívejte se na záznam tří nejlepších zápasů.

Tři nejlepší videa z mistrovství světa pečlivě vybral Kamil Kyzlík, český expert na světový badminton, který je podle svého uvážení sestavil od třetího k prvnímu místu.
 
Lee Chong Wei vs. Dionysius Hayom Rumbaka
Už dopředu jsem byl přímo z Indonésie upozorněn, že Dionysius je dobře připraven a dychtivý LCWéčko porazit. Kdo by ostatně nebyl.
Doporučuji shlédnout především fanouškům Taufika Hidayata, protože Rumbaka věrně kopíruje jeho herní styl. Lehkost až flegmatičnost v pohybu, drtivé a vítězné smeče, a to v tomto případě proti nejlepší obraně na světě, a špičkový backhand, kde Dionysius ve druhém setu dvakrát vystřihl smeč po lajně, po které se Malajec jen podíval.
Nakonec světová jednička ale tento agresivní atak ustála a podle očekávání zvítězila.

 
Ratchanok Intanon vs. Li Xuerui 
Duel čínské jedničky proti hráčce, která by měla ovládnout tuto disciplínu pro nadcházející léta, byl pro mě zajímavý i tím, že cestu Thajky do finále březnového All England jsem sledoval na vlastní oči. Tehdy ovšem ve třísetovém finále došly síly mladé Thajce, a to již na konci druhého setu. Rozhodující set byl již pouhou formalitou.
Za ten necelý půlrok je vidět zásadní posun ve fyzické vybavenosti Ratchanok, což prospívá i větší agresivitě v herním stylu.
Když k tomu přidáme ještě maximální přesnost úderů a minimum nevynucených chyb, výsledek finále nemůže být překvapením. Především útoky na dva údery, kdy po přesné smeči a kratší dlouhé obraně přichází bleskový posun dopředu a dynamický náskok na finální úder, jsou vrcholem tohoto zápasu.

 
Ahmad, Natsir vs. Xu, Ma
Nejlepší zápas tohoto mistrovství. Na obou stranách „řezníci“ ze zadního pole a k tomu prvotřídní síťařky.
Indonéský pár měl mírně navrch v situacích, kdy se ženy dostávaly do zadní části hřiště, naopak čínský pár získal body navíc při Tontowiho chybách v rozehrávce ze středu hřiště. Zápas byl nakonec maximálně vyrovnaný i přesto, že první dva sety byly pro jednotlivé strany dost jednoznačné.
Nakonec pevnější nervy v koncovce udrželi svěřenci Novy Widianta, a tak se jeho bývalá mixová partnerka Liliyana Natsir dočkala svého třetího mistrovského titulu, poprvé s Tontowi Ahmadem. 

 
PS: K mužskému deblu je potřeba uvést, že pár Ahsan – Setiawan jako jediní z vítězů tohoto mistrovství neztratili ani set a možná také právě proto nelze žádný jejich zápas vyzdvihnout nad ostatní. Ahsan zahrál skvělý turnaj a svým agresivním pojetím nedával soupeřům šanci na dostatečně kvalitní odpověď. Ze shlédnutí semifinále i finále je patrné, že soupeři se po většinu času pouze bránili, což především u olympijských vítězů a loučících se legend Cai – Fu není vůbec typické. Ve spojení se síťařem oplývajícím geniálním deblovým myšlením Hendrou Setiawanem to dává této dvojici dobré vyhlídky na další úspěchy v tradičně již velmi vyrovnané disciplíně. 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading