Toto je starý web.

Mistrovství světa: Sedmnáct plus jedna rovná se osmnáct, nebo sedmnáct?

Mistrovství světa v Číně má za sebou první hrací den. Ač hráči jistě podali své nejlepší výkony, kritiku si zaslouží řada organizátorů, kterých v čínských poměrech není nikdy málo. Kvantita převažuje nad kvalitou - řeč je o výsledcích a skóre.

Pokud nepatříte mezi ranní ptáčata od 6 hodin naladěná na vlnách Youtube kanálu BWF, na oficálně potvrzené výsledky českého páru Bitman - Bášová jste si museli počkat téměř až do poledne.

Pokud by však opožděná publikace byla jediným zádrhelem na prvním dni letošního šampionátu, byl by to téměř důvod k radosti. Problémy se skórem vyvrcholily v nervydrásajícím zápase smíšené čtyřhry mezi reprezentanty Číny a Malajsie.

Domácí reprezentanti Tao a Tang mají v prvním setu nad svými soupeři mírně navrch, malajské duo Tan - Lai však v samotném závěru úvodní sady srovnává na 18:18. Při další výměně nezvládá Malajec Tan timing úderu a míček končí metr z kurtu. Novozélandská rozhodčí Trish Gubb však hlásí skóre 19:17 pro Čínu.

Hráči se však plně koncentrují na samotnou hru, nevšímají si ani rozhodčí, ani skóre na elektronické tabuli vypovídající službu. Nic se neděje ani o výměnu později, kdy Malajec za stavu 18:19 podle rozhodčí podává v rozporu s pravidly zleva.

Až za znovu srovnaného stavu 20:20, při kterém rozhodčí na umpiru hlásí pro malajský pár o bod méně, se Lai hlásí s prosbou o přivolání vrchního rozhodčího na kurtu. Tým referee však samozřejmě nezná vývoj zápasu a Malajcům nepomůže, německé rozhodčí na podání se na názor ani nikdo neptá. Bod do vítězství v prvním setu si tak připisují Číňané díky zkaženému nastřelenému podání z rakety zjevně frustrovaného Tana do autu.

Zlomení Malajci se na odpor ve druhém setu už nezmohli. Takhle si vrchol sezóny rozhodně nepředstavovali.

Utkání můžete shlédnout ze záznamu

PS: Že Rakušan Wraber bodoval proti turnajové dvojce Chen Longovi třikrát, i když v zápasovém zápise má jen dva body, to už je při dnešním výkonu techniky, rozhodčích a organizátorů jen třešničkou na dortu.