logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

Monika Světničková: Mistrovství světa juniorů byl nepopsatelný zážitek.

Rozhovor s Monikou Světničkovou po mistrovství světa juniorů.

Jak se ti na mistrovství světa líbilo?
Byl to další nepopsatelný zážitek, který si ještě dlouho uchovám v paměti .
 
Jak bys zhodnotila výkony a výsledky českého týmu v soutěži družstev?
Všichni jsme do každého zápasu šli naplno a snažili se urvat ten nejlepší výsledek. Jediné, co mě malinko mrzí, je porážka s Austrálií. Byli jsme opravdu jen kousek od vítězství. Na druhou stranu, aspoň nás to namotivovalo k další pilné práci na trénincích, abychom jim tu porážku jednou mohli vrátit!
 
A tvé osobní výsledky v soutěži družstev?
Jsem ráda, že jsem dostala příležitost zahrát si několik kvalitních zápasů v soutěži družstev. Je to úplně jiné tempo hry než se kterým se setkávám v Česku. Bojovala jsem o každý míč a snažila se stíhat rychlou hru soupeřky. Vyzkoušela jsem různé styly hry. Z každého zápasu jsem si odnesla hodně zkušeností. Také mě potěšily dvě výhry, které se mi podařily v deblu proti Uzbekistánu a v singlu proti Jižní Africe.
 
Jak se ti dařilo mezi jednotlivci. Jak bys zhodnotila své výkony a výsledky?
Los mi v singlu přiřadil soupeřku z Koreji, která byla nasazená 5.- 8. Jelikož jsem věděla, že budu hrát proti velmi silné soupeřce, šla jsem na kurt s klidnou hlavou a bez nervozity. Cíl byl jasný. Uhrát co nejvíc bodů a „potrápit“ soupeřku. Hrála jsem zrovna na mém neoblíbeném bočním kurtu, kde trochu foukala klimatizace a ovlivňovala míčky. V první setu Korejka kazila, v druhém mi bohužel žádný bod zadarmo už nedala. V mixu se nám s Adamem podařilo porazit asijský pár, z čeho mám nesmírnou radost.
Když jste na takovémto velikém turnaji, tak vás každé vítězství opravdu potěší.

Na turnaji jsi se opakovaně střetla s badmintonově velmi silnými asijskými hráči. Co ti k jejich výkonnosti chybí?
První co jsem zaznamenala, byla neuvěřitelná rychlost a lehkost, s jakou se pohybovali na kurtě. Dále také herní jistota.
Podmínky, ve kterých trénují a čas, který věnují tréninku, se taky velmi liší od mé přípravy. Takže správnou odpovědí – co mi k jejich výkonnosti chybí – by bylo všechno. Ale musím věřit, že mé zlepšení je jen o tréninku a vůli. Zatnout zuby a makat.

Kdo se ti na turnaji herně líbil?
Zaujala mě dánská hráčka Mia Blichfeldt, která je ročník 1997.

Z čeho jsi byla nejvíc překvapená? Ať už kulturně nebo sportovně?
Nejvíc mě překvapilo kluziště uprostřed nákupního centra. Vůbec jsem netušila, že Thajci umí bruslit na ledě. S Dendou jsme byly hodně vykulené, když jsme to viděly. (úsměv)

Jaký je tvůj největší zážitek z mistrovství světa?
Největší zážitek asi bude samotný turnaj. Dívat se na hráče napříč celým světem je opravdu velký zážitek. Hlavně, když vidím ty rozdílné výkonnosti. Někoho obdivujete v jednom zápase, jak hraje úžasně a v druhém narazí na Asiata a dostane na frak. Takový dvojí pohled. (úsměv)

Prozraď nám nějakou zajímavost z českého týmu.
No, já jsem, Pepo, ještě „malá Monička“, tak do toho velkým nemám co mluvit.
Ale některým se MSJ líbila nejen z badmintonového hlediska, ale i z hlediska společenského. Našli si spoustu nových přátel z různých koutů světa. Někdo dal přednost sympatické dívce z USA , někdo zas pěkné brunetce z Jižní Afriky. Vše popisovat nebudu . (směje se)

Kdo je z našeho týmu největší vzorňák, kdo největší bordelář a kdo je nejvíce zažraný do badmintonu? 
Před lety bych ještě řekla, že největší vzorňák jsem já , ale teď. (úsměv)  Myslím, že všichni jsme se chovali dobře. Žádné problémy nebyly.
Bohužel musím přiznat, že bordeláři jsme všichni, až na Mendrekovi. (úsměv)
Když jsme vešly do klučičího pokoje a pak do našeho, žádný rozdíl jsme neviděli. Tím se samozřejmě moc chlubit nemůžeme.
Nejvíc zažraný do badmintonu je jednoznačně Adam .
My ostatní jsme jen kousek za ním.

Kdo tě z českého týmu nejvíce překvapil a čím? 
Musím přiznat, že mě nikdo ničím nepřekvapil, známe se dlouho .

Dalo ti mistrovství motivaci do další práce, jaké jsou tvé cíle pro sezónu 2013/2014?
Motivaci mám vždycky a MSJ mi ji v žádném případě neubralo, ba naopak. Vím, že jestli se chci jednou dostat na takovou úroveň, musím ještě dlouho makat a dřít. Cíle si nedávám. Po zkušenostech jsem se rozhodla, že budu řešit jen přítomnost, ne budoucnost. Jediné, co vím, je, že udělám vše pro to, abych se i nadále zlepšovala. Jednou chci na turnajích, jako je například MSJ, zápasy vyhrávat!
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading