Toto je starý web.

Yonex - oficiální dodavatel oblečení reprezentačních týmů ČR

MSJ: Sen se rozplynul. Nejlepší čeští hráči končí na děleném 17. místě.

Pár bodů chybělo páru Magdaléna Lajdová - Denisa Šikalová, aby si na mistrovství světa juniorů zahrály ve čtyřhře dívek osmifinále. Poslední českou nadějí zůstal Adam Mendrek, ale i on nakonec na svého soupeře nestačil a do vytouženého osmifinále čeští reprezentanti nedohlédli.

Proti nasazenému bulharskému páru Ivanova - Mitsova sehrály naše deblistky životní zápas, kterému chybělo jediné - zvládnout koncovku druhé sady stejně jako se to povedlo napoprvé.

V prvním setu bezmála čtyřicetiminutového dramatu nepustil náš pár od stavu 11:11 soupeřky ani jednou do vedení. Nadějné vedení 17:14 se ještě rozplynulo, ale další náskok 19:17 už stačil.

Ve druhém setu byla výhra tak blízko. Ale když na tabuli skóre za kurtem zářil stav 16:17 z pohledu české dvojice, uhrály soupeřky tři body a i když dva setboly neproměnily, ten třetí už ano.

Třetí set byl potom už v bulharské režii.

Adam Mendrek

Adam Mendrek měl proti čínskému singlistovi Zhaovi minimum šancí na úspěch.

Ale statečně bojoval. V první sadě dotáhl ztrátu 6:11 na 11:11, ale soupeř pěti body v řadě znovu výrazně odskočil. Ve druhém setu už se pomyslné nůžky v bodovém zisku rozevíraly pomaleji, ale zato v pravidelných intervalech.

Bez jedné minuty půlhodinové utkání ukončilo působení českých reprezentantů na turnaji, Adam Mendrek prohrává s Číňanem Zhao 15:21 a 14:21.

Zítřejší zápasy českých hráčů na mistrovství světa juniorů

Adam Mendrek (5./8.) vs. Zhao Jun Peng (Čína) 15:21 a 14:21

Magdaléna Lajdová, Denisa Šikalová vs. Mila Ivanova, Maria Mitsova (9./16., Bulharsko) 21:18, 18:21 a 14:21