logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Nation to Nation U15 v Pécsi: Talent Team si v neděli zahraje o páté místo s Rumunskem

Tři utkání stihli mladí badmintonisté Talent Teamu v sobotu na turnaji Nation to Nation v maďarské Pécsi. Po jedné prohře a dvou výhrách si v neděli zahrají o konečné páté místo, opět proti Rumunsku.

Bez singlové jedničky Lucie Krulové, která se v pátek zranila, trenéři Tomáš Krajča a Markéta Osičková plně vytížili zbývající tři děvčata Ivanu Treperovou, Barboru Bursovou a Kateřinu Osladilovou.

V prvním dnešním utkání proti Maďarsku nebodovala ani jedna z nich, a protože ani Jan Ptáček, Václav Simon a Marek Čepela nedokázali vyzrát na své soupeře, singly z našeho pohledu vyšly naprázdno (i když ve čtyřech případech ze šesti se hrálo na tři sety).

Naopak ve čtyřhrách a mixu bodovali jenom Češi, a tak se týmy rozešly po výsledku 6:3 pro domácí.

Chuť si Talent Team spravil hned odpoledne, kdy si v posledním utkání základních skupin poradil se Švýcary poměrem 7:2. Bodovali Ptáček, Simon, Osladilová, Bursová a Treperová v singlech a Ptáček s Treperovou a Bursová s Osladilovou v párovkách.

Tato výhra už nemohla nic změnit na tom, že se Češi ocitli ve vyřazovací části pavouku ve skupině o 5.-8. místo.

Tu jsme ještě dnes navečer načali parádně a získali cenný skalp Skotska. Výhru 5:4 vybudovali svými body Ptáček a Simon ve dvouhrách a debl Bursová, Osladilová. Singl Barbory Bursové a mix Jana Ptáčka s Ivanou Treperovou se nehrál, a tak jsme body získali bez boje.

V neděli si v utkání o konečné páté místo český tým od 9:00 střihne reprízu proti Rumunsku. V pátek jsme zvítězili 5:4, podaří se tento výsledek zopakovat?

Výsledky Nation to Nation U15 V Pécsi sledujte zde.
Ilustrační foto: Tomáš Krajča.

Všechna dosavadní utkání českého týmu na turnaji zhodnotil jeden z trenérské dvojice Tomáš Krajča:

"Páteční utkání proti Srbsku vůbec nebylo "pozvolným rozjezdem," ale spíše tvrdým nárazem. Realita: hráči ročníku 2005 a vzrůstem i silově vyspělejší než naše 2006 a 2007. Výborná klučičí jednička i dvojka nám nedaly šanci, body se rodily jen stěží a bohužel jich nakonec bylo o jeden méně, než by k vítězství bylo potřeba.

Velký výkon podala Lucie Krulová, která po prohrané koncovce první sady 28:30 otočila zápas se srbrskou jedničkou Vitman a potvrdila tak jednak dobrou sportovní formu, jednak ohromnou motivaci a vůli po vítězství.

Odpolední duel s Rumuny nám proto připravil hořké vyústění, když ve své dvouhře Lucka při špatném došlapu utrpěla zranění kotníku. Pozdější vyšetření v nemocnici ukázalo na namožené vazy a Lucka tak další program turnaje už sledovala jen z pozice "sedící, fandící a troubící." Tým Rumunska se i přesto podařilo porazit 5:4 a stále žila naše naděje na postup ze skupiny.

V sobotu ráno jsme se postavili doposud suverénnímu Maďarsku. Při prohře ČR 3:6 se výsledek složil ze šesti prohraných singlů a tří vyhraných zápasů v párových disciplínách, které hráči zvládli ve vysoké kvalitě a soustředěnosti. Z dvouher byly hned čtyři na tři sety, neblíže výhře měl po bojovném výkonu a velmi pohyblivé a pestré hře Vašek, bohužel se v rozhodující sadě zastavil na čísle 18.

Tlak od vysokých a silných Maďarek a Maďarů byl často ve třetím setu už příliš - takto "došlo" Báře Bursové, která testovala, zda domácí dvojka Petra Hart bude doopravdy "hard" - dva vyrovnané sety se zdálo, že by mohla být "easy," ve třetím však videoherní terminologií skoro až "nightmare"...

Po obědě hráče čekalo Švýcarsko. Zajímavá konfrontace s technickými, ale kondičně naopak o něco slabšími hráči. Při celkem jasné výhře stále lze vidět jednotlivce a prvky hry, ve kterých ztrácíme. Technická trojka Švýcarů, Liano Panza, nebyl jediný, kdo předvedl velmi uvolněnou ruku a ochotu dojít až k síti do pozice s raketou u pásky a roztočit naražený kraťas.

Večerní duel se Skotskem byl mimořádně náročný, hráči už byli po celém dni unavení, hlučné prostředí haly také nepomohlo. Z posledních sil jsme ale vydolovali výhru 5:4, která nás posunula do utkání o 5. místo.

Velká pochvala tentokrát míří k dívčímu deblu Kačky Osladilové a Báry Bursové, které se dovedly vypořádat s rychlým míčem, změnit křivky svých úderů, kontrolovat razanci a splnit jednu z rad, která zní sice banálně, ale v deblu je skoro tím nejdůležitějším - hrát více míčů shora dolů než naopak." 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading