logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Nations Future Cup: český tým ovládl svou základní skupinu a v semifinále se utká s Belgií

O prvních dnech mezinárodního turnaje U17 referuje hlavní trenér týmu Tomasz Mendrek. Českému družstvu se zatím ve slovinském Podčetrtku daří - bez prohry postoupil ze své základní skupiny a zítra bude bojovat o medaile. 

Naše mladé naděje týmu JNR U17 dojely do překrásného slovinského letoviska s termálními bazény – Podčetrtku. Cíl: Nations Future Cup 2017. Letos v konkurenci států z Belgie, Španělska, Rakouska, Švýcarska, domácího Slovinska – doplněný o týmy z Lucemburska a Slovenska. Ideální možností konfrontace herního umění s mladými hráči ročníku 2001 a mladšími z výše zmíněných států. První vrchol sportovní přípravy v přípravě na podzimní MEJ U17 v Praze.

Náš tým: Marek Aubus (2001), Jan Janoštík (2003), Václav Palán (2001), Jana Adámková (2001), Lucie Krpatová (2002) a Nela Němcová (2002). Trenérské a hlavně fyzioterapeutické zajištění doplňuje Eliška Maixnerová.

Večerní los nám přisuzuje do skupiny B v turnaji družstev následující týmy: Švýcarsko, Rakousko a Lucembursko. Skupina A – Belgie, Španělsko, Slovinsko a Slovensko.

Trochu historie: na posledním „NFC“ (Rakousko 2015) se naše družstvo umístilo na 2.místě za vítěznou Belgií.

Turnaj družstev se hraje na 5 vítězných zápasů, první dva ze skupiny jdou do semifinále, týmy na 3. a 4. místě hrají o umístění (5.-8. místo). V základních skupinách se odehrávají zápasy až do konečného výsledku (5:0, 4:1 resp. 3:2), v play-off resp. play–down do okamžiku získání 3. bodu v zápase.

Dnešní duely jednou větou:

ČR: Lucembursko – 5:0

Ideální soupeř pro rozehrání. Jasné výsledky jednotlivých zápasů a pro naše hráče ideální možnost seznámení se s halou, míči, prostředím.

ČR: Rakousko – 5:0

Pro mě osobně příjemně překvapivý, jednoznačný výsledek. Očekával jsem větší houževnatost a bojovnost soupeřova týmu. Z naší strany velmi soustředěný a kvalitní výkon všech aktérů.

ČR:- Švýcarsko – 3:2

Cenné vítězství se nerodilo lehce. Utkání, které svou úrovní sneslo měřítko tuhého badmintonového boje o každý bod a set. Konečně prověřilo kvalitativní úroveň našich hráčů a nastavilo zrcadlo pojetí hry v párových disciplínách. Palec nahoru pro smíšenou čtyřhru a bojovnost holek ve čtyřhře.

Vítězíme v naší skupině a zítra od 9:00 hodin nastupujeme proti Belgii v semifinále. Druhou dvojicí v boji o 1.-4. místo je Španělsko proti Švýcarsku.

Detailní výsledky dnešních zápasů lze najít na: tournamentsoftware

Z Podčetrteku všechny do ČR zdraví

Tomasz Mendrek

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading