Toto je starý web.

Nejzajímavější utkání prvního dne

Sledujeme nejzajímavější utkání prvního dne:

10:30   Jako vůbec první singlista postoupil do druhého kola Lee Chong Wei. První nasazený Malajec neměl s Guatemalcem Kevinem Cordonem příliš mnoho práce a za 26 minut zvítězil poměrem 21:7 a 21:11.

11:30  Do druhého kola dvouhry mužů postupují i další nasazení. Turnajová desítka Číňan Bao Chunlai a třináctka Korejec Park Sung-Hwan.

12:10  O první evropské vítězství ve dvouhře se tvrdě bojovalo. Nakonec po 50 minutách vítězí Angličan Rajiv Ouseph nad Nizozemcem Ericem Pangem 21:19, 15:21 a 23:21. Ouseph za stavu 20:18 nevyužil dva mečboly, potom ještě jeden za stavu 21:20. Zatím máme odehraných 12 zápasů, toto byl tepvre první třísetový.

13:00  Ve velkém stylu vlétl do turnaje Lin Dan. Trojnásobný mistr světa porazil Aliho Shahhosseiniho z Íránu 21:4 a 21:10; Íránec vedl v prvním setu 1:0.

14:33   Česká reprezentantka Kristína Ludíková postupuje do 2. kola dvouhry žen.

15:00   První nasazený z kola ven. Malajští veteráni Lee Wan Wah a Choong Tan Fook, šestnáctí nasazení ve čtyřhře mužů, podlehli německému páru Kristof Hopp - Johannes Schöttler 20:22, 21:17 a 18:21.

15:45   Výborný zápas s nezdařenými koncovkami sehráli chorvatští reprezentanti Zvonimir Durkinjak - Staša Poznanovič ve smíšené čtyhře. Se čtrnáctým nasazeným thajským párem Sudket Prapakamol - Saralee Thoungthongkam měli v prvním setu dva, ve druhém dokonce čtyři setboly! Nakonec oba sety prohráli shodně 21:23.

17:00   Se soutěží se málem rozloučil dvanáctý nasazený tchaj-wanský mužský deblový pár Chen Jung Ling - Lin Yu Lan. Podle mnohých černé koně soutěže téměř vypřáhli z opratí Japonci Naoki Kawamae - Shoji Sato. Japonci vedli 21:17 a 20:15 a přesto jde utkání do třetího setu. Japonci neproměnili pět mečbolů v řadě!

17:16   Tchajwanci ale svou šanci využili a psychicky zdeptané Japonce nakonec ve třetím setu dorazili poměrem 21:16.

17:20    Hraje se utkání Aiying Xing (Singapur) vs. Yao Jie (Nizozemsko). Právě z tohoto duelu vzejde soupeřka pro Kristínu Ludíkovou. Jedenáctá nasazená Nizozemka zatím vede v prvním setu 11:7.

17:40   Yao Jie vyhrála v prvním setu 21:17. Ve druhém ale nestačí a prohrává 6:11.

17:45   Zápas Yao vs. Xing jde do třetího setu.

18:10   Kristína Ludíková už zná svou soupeřku. Jie Yao nakonec zvítězila 21:17, 9:21 a 21:8.

18:40   Právě hrají nejmladší hráči na mistrovství. Domácí debl Lucas Corvée (datum narození 9. červen 1993) a Joris Grosjean (29. červenec 1993) však na své soupeře z Jihoafrické republiky nestačil.

19:10  Bídný začátek domácích. Francouzští reprezentanti hráli do této chvíle šest zápasů, vyhráli však jen jediný.

20:15  Neuvěřitelné - Angličané Anthony Clark a Nathan Robertson doslova přejeli v prvním setu desátý nasazený americký pár Howard Bach a Tony Gunawan 21:9!

20:35  Za stavu 20:18 odvrátili Bach a Gunawan dva mečboly, Angličané přesto dotáhli utkání do vítězného konce poměrem 21:9 a 22:20.

22:20  Poslední – druhé nejdelší – utkání prvního dne 18. Mistrovství světa v badmintonu právě skončilo. Skotky Imogen Bankier, Emma Mason vyřadily třináctý nasazený thajský pár Savitree Amitapai, Vacharaporn Munkit výsledkem 21:17, 15:21 a 21:15 za 65 minut.