logo
Český badmintonový svaz

Toto je starý web.

Nominace na mistrovství Evropy do 15 let ve Francii

Trenérské vedení výběru pro mistrovství Evropy U15 v roce 2020 zveřejňuje 16. prosince dle plánu nominaci pro turnaj, který se koná ve dnech 14. - 16. února ve francouzském Liévinu.

Podrobný program aktivit Talent Teamu, soustředění, sledovaných turnajů a nominační kritéria si můžete prohlédnout v dříve zveřejněném dokumentu.  

Celkem 12 hráček a 13 hráčů reagovalo na vstupní výzvu ČBaS zasláním tréninkových a turnajových plánů pro období od června do prosince 2019. V rámci programu Talent Teamu proběhly za podpory ČBaS následující akce: 

12. - 17. května - camp TT v Nymburce (rozdělení na 2 skupiny hráčů)

3. - 9. června - mezinárodní camp (ČR, Dánsko, Německo) v Českém Krumlově a mezinárodní turnaj U15, nakonec s účastí dvou českých týmů

25. - 30. července - camp TT v Nymburce s dánským trenérem Peterem Mouritsenem 

19. - 25. srpna - herní camp TT v Nymburce (rozdělení na 2 skupiny hráčů)

20. - 25. října - kontrolní camp TT v Nymburce 

24. listopadu-1. prosince - camp TT v Nymburce a účast na turnaji Nation to Nation U15 - Pécs, Maďarsko 

Hráči TT byli přímo sledováni na celostátních turnajích v ČR (GPB, MČR) a mezinárodních turnajích kategorie U15 v Záhřebu, Odense, Trenčíně a Pécsi, přihlédnuto bylo také k dalším výsledkům na mezinárodních turnajích uvažovaných pro nasazení na ME U15 a domácích turnajích v rámci ČR. Jak je uvedeno v organizačních materiálech, nedílnou součástí nominačních kritérií vedle výsledků jsou i výkony na sledovaných turnajích, přístup, potenciál, zdravotní stav a chování hráčů. 

Mistrovství Evropy U15 je první akcí, vykročením do velkého, mezinárodního badmintonu. V souladu s názory, které zazněly na setkání trenérů 9. října na Strahově (zápis zde) jde o doposud nejširší nominaci pro ME U15 ve složení 3 hráči + 4 hráčky. Pro připomenutí, v minulých letech do Kazaně bylo nominováno 2+2, resp. 3+1 hráčů a na premiérovém ME U15 ve švýcarské Basileji reprezentovali ČR 2 hráči a 3 hráčky. V roce 2020 tedy vyšle ČR do bojů na ME U15 doposud nejširší výpravu v historii. 

Mistrovství Evropy U15 je pouze individuální soutěží. Do jednotlivých disciplín může Česká republika nominovat nejvýše 2 hráče (v případě dvouher) či 2 páry (v případě čtyřher a smíšené čtyřhry). Každý hráč dle pravidel obvyklých pro evropské šampionáty smí startovat nejvýše ve 2 disciplínách. 

Níže najdete jmennou nominaci do jednotlivých disciplín (hráči jsou uvedeni v abecedním pořadí): 

dvouhra dívek: Bursová Barbora (SK Hamr), Krulová Lucie (Badminton FSpS MU v Brně)

dvouhra chlapců: Ptáček Jan (TJ Sokol Klimkovice), Simon Václav (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.)

čtyřhra dívek: Koliášová Kateřina (SK Hamr) + Osladilová Kateřina (TJ Sokol Klimkovice)

čtyřhra chlapců: Simon Václav (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) + Srnec Adam (SK Hamr)

smíšená čtyřhra: Bursová Barbora (SK Hamr) + Srnec Adam (SK Hamr), Koliášová Kateřina (SK Hamr) + Ptáček Jan (TJ Sokol Klimkovice)

K nominaci přistupujeme s vědomím, že se naši hráči připravují především na dvouhry, využívá tedy obě místa pro dvouhru dívek i dvouhru chlapců. V párových disciplínách nominujeme jednu dvojici do čtyřhry dívek, jednu dvojici do čtyřhry chlapců a dvě do smíšené čtyřhry. Zohledňujeme dlouhodobě spolupracující dvojici ve čtyřhře chlapců, podporujeme hráčku s výraznějšími párovými předpoklady Kateřinu Koliášovou a dáváme prostor mladší dvojici - mistrům ČR U13 - ve smíšené čtyřhře. 

Všichni nominovaní hráči splnili kritéria zveřejněná na webu ČBaS. Pravidelně se účastnili akcí Talent Teamu, soustředění a turnajů organizovaných v rámci projektu Talent Team ČBaS, viděli jsme je na domácích i mezinárodních turnajích a velmi dobře spolupracovali s vedením výběru TT. 

V širším výběru pro ME U15 jsme pracovali s hráči ročníků narození 2006 a 2007, zohlednili jsme nejen aktuální výkonnost a výsledky hráčů na sledovaných turnajích, ale i jejich herní dovednosti a potenciál. 

I proto je velká část výpravy složena z hráčů narozených v roce 2007, kteří budou na ME především sbírat zkušenosti a zvyknou si na atmosféru velké akce, která je může čekat v budoucnu (ME U17 je organizováno pro liché ročníky narození). 

Všem nominovaným gratulujeme a věříme, že i ostatní hráči širšího výběru, s kterými jsme měli možnost se setkat, na sobě budou nadále pracovat a budou bojovat o reprezentační místa ve vyšších kategoriích. Všem bychom rádi poděkovali za investovaný čas a úsilí při plnění nominačních kritérií a přístup, výkony i výsledky během absolvovaných turnajů a kempů TT. Kategorie U15 je teprve začátek velmi dlouhé cesty profesionálního sportovce a kvalitní konkurence vytváří podmínky pro zlepšování a budoucí úspěchy. 

Trenéři Talent Teamu a reprezentace U15

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading